Błąd przy instalacji systemu Windows 10, 8, 8.1 na GPT (UEFI)

Cześć. Mój problem polega na tym, że kiedy instalacja Windows jest już przy finalizowaniu, to wtedy wyskakuje błąd o treści: System Windows nie może zaktualizować konfiguracji rozruchu komputera. Nie można kontynuować instalacji. Błąd występuje tylko w trybie UEFI, na partycji GPT. Na CSM-BIOS i MBR wszystko instaluje się poprawnie. Dodam, że komputer fabrycznie działał z Windows 8 w UEFI. Model laptopa to Toshiba Satellite U920T.

Prawdopodobnie jak instalację robisz z pendrive, źle przygotowana instalka.

Tu masz:

Robię wszystko jak w instrukcji, ale na GPT wciąż jest to samo.

Masz najnowszy bios?

Przywróć bios do domyślnych ustawień.

No i może max GPT to w W8.1, a W10 ma jakiś problem z obsługą? ale to gdybanie.

Edit:

Chyba, że jeszcze to, albo narzędziem zewnętrznym wyzeruj dysk, albo z poziomu instalatora W10 usuń wszystkie partycje z dysku - ma być jak nowy i załóż ponownie.

Tak, mam najnowszy.
Trochę to dziwne. System fabrycznie pracował na GPT (UEFI) (Windows 8). Niestety przy instalacji Windows 10 na czysto usunąłem tę partycję. Diskpartem już próbowałem, jednak nadal jest to samo. Programem AOEI też próbowałem. Uruchomiłem go z systemu live cd. Nadal nie mam pojęcia co jest przyczyną błędu. Oczywiście Bios przywracałem do domyślnych.

No to zostaje MBR - chyba, że jeszcze szukaj w sieci lub napisz zapytanie do Toshiba, co oni na to?

On jest w ogóle kompatybilny z W10?

Skoro wcześniej na nim działał (w trybie UEFI), to jest kompatybilny. Tak, zapytam się Toshiby.

Ale to był system W8? W10 to inna bajka i nie jest tak pięknie, jak zapewnia Microsoft.

Działał zarówno Windows 8 w UEFI, jak i Windows 10 w UEFI, a teraz w UEFI, ani to, ani to nie działa.

Chyba jeszcze czytać potrafię, czyli na W10 i GPT jest problem?

Inna bajka, jak kiedyś pracował na GPT i W10?

Aby nie krążyć w miejscu polecałbym pobrać GParted i jeśli tylko na dysku nie masz potrzebnych danych to uruchamiasz program i z menu Device > Create partition table wybierasz tworzenie nowej tablicy partycji GPT.

I to warto spróbować, choć instalator W10 też powinien sobie dać z tym spokojnie radę?

Edit:

Nie wiem czy to jest aktualne, ale możliwe, że dalej się nie da zainstalować W10 na GPT?

Czy możemy zainstalować Windows 10 na partycji GPT?

Windows 10 jest najnowszy system operacyjny, która została uruchomiona przez firmę Microsoft w lipcu tego roku. Od momentu powstania, to należy zauważyć, że istnieje kilka zagadnień i problemów, które napotykają jest przez użytkowników w tym zakresie i z tego samego powodu, to należy zauważyć, że użytkownik powinien upewnij się, że najlepsze i najnowocześniejsze procesu następuje zrobić potrzebne. W takim stopniu, w jakim dotyczy to instalacji Windows 10 na GPT dysk twardy nie jest możliwe, aż do tego czasu, jak Microsoft pracuje, aby upewnić się, że stabilnej wersji Windows 10 jest używana aby upewnić się, że problem jest rozwiązany. To również należy zauważyć, że przy użyciu zewnętrznego dysku twardego podwójny system startowy mogą być tworzone z połączenie systemu Windows 7, 8, wszystkich edycji i 10 ale instalacja windows 10 na dysk GPT nie jest możliwe do czasu pisania tego poradnika. Istnieje kilka forów, które mogą pomóc użytkownikowi w tym względzie i również można wyjaśnić niejasności i URL niektóre z nich są następujące:

http://www.tomshardware.com/Answers/ID-2326873/GPT-Disk-Windows-Preview.html
http://forums.windowscentral.com/Windows-10-Insider-Preview/336227-Why-am-i-not-able-Install-Windows-10tp-GPT-Disk.html
http://superuser.com/questions/873444/cant-Install-Windows-10-on-a-GPT-Partition-any-Way-not-to-Lose-Linux

I nie wiem, czy jest do zdobycia ISO z W10, ale już po pełnej aktualizacji i może?

Kiedy robię tak jak mi to poadał użytkownik @Longhorn2009 dostaję powiadonienie od instalatora: Nie mogliśmy utworzyć nowej partycji ani zlokalizować istniejącej. Aby uzyskać więcej informacji zobacz pliki dzienniki instalatora systemu windows.

No to zostaje ewentualnie to.

Edit:

A tu jeszcze taki sposób? jak masz czas możesz się pobawić:

http://kasztelan.me/windows-10-uefi-partycja-gpt-jak-zainstalowac/

Ja mam GPT i przygotowywałem instalkę programem Rufus i udało mi się zainstalować.
ISO pobierałem ze strony Microsoftu, bo wcześniej robiłem inaczej i też wywalało mi błąd o GPT.
Ale dokładnie nie pamiętam, bo to było z pół roku temu ponad.

Czyli, może to tu problem? czyli poprawiony system.

Powiedzcie mi jakie logi mogą się przdać do sprawdzenia? Jaki plik?

A o co Ci chodzi?

Edit:

Zainstaluj program, pobierz ISO od Microsoftu i działaj.