Błąd przy instalacji win 8

Witam. Niedawno zakupiłem laptopa lenovo y50-70 bez zainstalowanego systemu operacyjnego. System instaluje z pendriva. Kiedy podczas instalacji systemu by utworzyć nowy dysk na nieprzydzielonym miejscu na którym mam zainstalować system wyskakuje kod błądu 0x93fbeda0. Pod spodem pojawia się też żółty trójkąt z informacją " Nie można zainstalować systemu Windows na tym dysku. Wybrany dysk zawiera tabelę partycji MBR. W systemach z interfejsem EFI,system windows można instalować tylko na dyskach GPT.". Ktoś wie co można na to poradzić?

GPT to system tworzenia partycji - więc cały dysk będzie do formatowania - zrobić to możesz wchodząc podczas instalacji do menu SHIFT + F10

Posiadaz kiepska wersje windowsa 7, miałem identyczne problemy z wersja torrentową, jak kupiłem orginalną płytkę problem się rozwiązał błyskawicznie, instalacja systemu na partycji GPT przebiegła bez problemu, identyczne problemy mialem przy windows 8, pobrałem obraz ze strony microfost i po problemie.

 

Usuń wszystkie partycje i ponowna instalacja z czystym dyskiem.

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu Swojego posta-> następnie skorzystaj z opcji Użyj pełnego edytora. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” itp. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

Problem w tym że posiadam oryginalną instalke windowsa 8.1 wraz z kluczem (DreamSpark

Masz już odpowiedź na Twój problem @deralb Ci napisał rozwiązanie.

Dokładnie rozwiązanie masz napisane, tyle że licz sie z formatem całego dysku.