Błąd przy instalacji Windows 8 Consumer Preview


(Adamurb97) #1

Witam!

Ściągnąłem sobie Windows 8 Consumer Preview x32 na system Windows 7 Professional x64. Chciałem odpalić w VirtualBox-ie. Na początku wyświetla się taka ramka:

Klikam Kontynuuj i wszystko OK. :slight_smile: Rybka się wyświetliła. :smiley: Później wyskakuje taki oto błąd: :frowning:

Poniżej podaję info, o tym co ustawiłem: :expressionless:

Z góry dziękuję i pozdrawiam,

urban 97 =P~


(M4TEVUS) #2

Możliwe, że twój procesor nie wspiera wirtualizacji


(Łukash) #3

Czy Twój procesor obsługuje wirtualizację sprzętową ? Komunikat instruuje jasno ,aby wejść do BIOS i sprawdzić czy dla Intel jest włączone VT-x ,a dla AMD - AMD-V (Virtualization Technology)

Jeżeli mimo wszystko nie odpali pod VirtualBoxem ,to odpal na WMware Player (u mnie nie poszło na VB ,na WMware P poszło, mój proc nie odsługuje wirtualizacji i miałem to samo)


(Pateroxd) #4

odznacz opcję wirtualizacji vt-x/amd-v w VirtualBoxie. Być może twój procesor jej nie obsługuje. Powinno działać.

ustawienia maszyny wirtualnej> System > zakładka akceleracja, 'odfajkuj' tę opcję.


(Łukash) #5

eMek93 , raczej nie będzie działać .Kolega chce odpalić 32 bitową maszynę pod x64,w odwrotnej sytuacji do tego potrzeba wirtualizacji.


(Adamurb97) #6

DZIAŁA! :smiley: WIEEELKIE DZIĘKI! :smiley: Lecz teraz pozostaje pytanie: Dlaczego nie działa mi internet i dźwięk? :expressionless:


(rgabrysiak) #7

Brak sterowników? Do Virtualboxa jest coś takiego jak Guest Additions, nie wiem czy jest coś podobnego dla VMWare Player.


(Łukash) #8

urban97 , podczas instalacji Playera ,instalowałeś wszystkie sterowniki ? Sprawdź też w ustawieniach maszyny (W8) czy masz dobrze ustawione/zaznaczone karty sieciową i dźwiękowa (ja miałem Intel 10/100 chyba i direct sound)


#9

urban97 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038


(Adamurb97) #10

Przepraszam, że dopiero teraz odpowiadam. Coś tam zainstalowałem, ale nadal nie wykrywa karty dźwiękowej i sieciowej. :frowning:


(niezDarek) #11

pobierz ze strony producenta sterowniki i zainstaluj od win7 jeśli nie pójdzie normalnie to uruchom w trybie zgodności z siódemką


(Łukash) #12

ykhm...WMware Player :roll: