Błąd przy instalacji Windowsa XP-brak dostępu do CD

Witam!

Dzisiaj z powodu znacznego zwolnienia systemu Windows, postanowiłem zainstalować go od nowa(gdy kupiłem kompa system już był). Ponieważ nie wiedziałem jak ustawia się kolejność bootowania( BIOS jest jakiś dziwny) Uruchomiłem komputer, wsadzam płytkę z Windowsem XP, i uruchamiam plik winnt32.exe i zaczynamy. Instalator skopiował pliki do C:/Windows i ponownie uruchomił komputer. Załadowały się pliki, wciskam ENTER i pojawia się okno:

OSTRZEżENIE: Folder /Windows już istnieje i może zawierać instalację systemu Windows. Kontynuowanie operacji oznacza zastąpienie istniejącej instalacji.

Ponieważ w tym folderze był stary system wcisnąłem L na klawiaturze, aby usunął pliki i zainstalował od nowa XP. i zaczęły się schody:

Instalator nie może zweryfikować dysku C:


Być może komputer ma za mało pamięci do sprawdzenia dysków lub dysk CD systemu Windows zawiera uszkodzone pliki.

Nacisnąłem ENTER i usunęło pliki Windowsa, a później… znowu błąd:

Instalator nie może uzyskać dostępu do dysku CD zawierającego pliki instalacyjne systemu Windows XP.


Aby ponowić próbę naciśnij klawisz ENTER.

Jeżeli po kilku próbach nie uda się skopiuj pliki instalacyjne na dysk twardy

I tak w kółko.

W dodatu nie wiem jak wystartować komputer z dyskietki!

Parametry:

Celeron 800Mhz

RAM 384MB

Dysk tak około 30GB

NVIDIA Rivia TNT2 Model 64

Mam tylko oryginalną płytkę Windowsa. Nie mam innej!

Masz nowy komputer więc najpierw sprawdź podczas uruchomienia komputera przytrzymanie klawisza F12

  • wybierasz Uruchom z płytki CD/DVD - Enter.

Nie działa na F12 to :

Ustawienie kolejności bootowania w BIOS-ie, zmiana i wybór urządzenia bootującego.

Jeżeli płytka jest bootowalna to nie powinno być problemów.

Oprócz tego źle instalujesz :

Instalacja systemu MS Windows XP - instrukcja.

F12 nie działa.

ja mam C, D , CD-ROM(ja mam DVD), A, F, E,SCSI, LS/ZIP

Jest jeszcze opcja ATA/66&SCSI Boot

bo BIOS tak to interpretuje

czsami zamiast F12 jest F2

wykonaj tszystko to co napisał XMan , i powinno być ok

pozostaje jeszcze problem instalacji sterowników i kodeck’ów ale to już dalsze działania

Udało się ustawić kolejność, ale mam drugi problem:

Jak uruchomię komputer klawiatura działa. Przechodzi jakiś “Ultra66 BIOS” i w momencie kiedy pojawia się napis “Naciśnij dowolny klawisz” klawiatura przestaje działać.Klawiatura działa bo właśnie z niej piszę na laptopie!

Co się moło stać?

Wykonaj reset BIOS-u :

Resetowanie BIOS-u płyty głównej komputera.

Trzeci sposób - Load Optimized Defaults.

Ustaw ponownie kolejność bootowania.

Wystarczyło ustawić USB Support w BIOSIE na enabled…

Dzięki za pomoc X-Man;)