Bład przy instalacji Xp


(M A R E K P) #1

sąsiad zakupił laptopa http://www.gral.pl/preview/Asus/Asus_X5 ... am_57.html pan w skalpie powiedział mu ze może zainstalować Windowsa xp a sterowniki sa u nich na stronie.

ale przy instalacji wyskaluje nam taki błąd

9dbddf49f1783e4cm.jpg

oczywiście mamy legalnego Windowsa


(Drobok) #2

http://support.microsoft.com/kb/324103/pl myślę że tam problem jest wyczerpany


(M A R E K P) #3

no ok to powiedz mi jak mamy zainstalować te sterowniki :?: :?:


(Vogelek23) #4

Przede wszystkim sprawdź, czy w BIOSie nie masz opcji SATA MODE - AHCI lub podobnie brzmiącej. Jeśli tak, przestaw tryb z AHCI MODE na IDE MODE (może być też STANDARD MODE). Lecz jeśli nie masz w BIOSie takiej opcji, rozwiązanie masz niżej:

Potrzebujesz sterownika AHCI dla kontrolera SATA ICH9 - nagranego na dyskietce 3,5" (do laptopa potrzeba mieć jeszcze FDD na USB, bo ten model nie ma wbudowanej stacji dyskietek).

W momencie instalacji systemu, na pierwszym ekranie instalatora wyświetla się "Naciśnij F6 aby zainstalować...." - naciskasz to F6, instalator po skopiowaniu części plików wyświetli drivery dostępne na dyskietce, wybierasz SATA AHCI dla ICH9 i zatwierdzasz ENTERem. Po chwili system ponowi pytanie o dodatkowe stewrowniki, więc wciskasz ESCAPE i jedziesz dalej. Kiedy instalator zrestartuje komputer, dysk SATA w trybie AHCI (a z nim sektor MBR) będzie normalnie widoczny za sprawą wgranych sterowników.

Tutaj masz te sterowniki: http://rapidshare.com/files/48930973/achi.exe

Pytanie na koniec: Czy na tym laptopie miałeś już fabrycznie wgrany system operacyjny? Jeśli tak, to jaki?