Błąd przy instalowaniu windowsa

Mam problem z moim komputerem otórz chciałem sformatować dysk i wgrać windowsa. Format przeszedł pomyślnie natomiast gdy wszedł instalator windowsa XP po 5 min wyskoczył niebieski ekran z białymi napisami już kiedyś mi to wskoczyło ale po ponownym uruchomieniu było ok. Co mam zrobic aby móc zainstalować windowsa?

Z góry dzięki za odpowiedz.

Pozdrawiam.

Wrozki na urlopie.

Jaki komunikat? Podaj tresc. My tu wrozkami nie jestesmy!.

Mogl to byc blad odczytu plyty, ale nie jestem pewien.

Pozdrawiam.

kuba1989

Tak krok po kroku to ciężko…

-włączasz uruchamianie kompa z napędu CD/DVD

-po ukazaniu się napisu - dowolny klawisz spowoduje rozruch…- oczywiście wciskasz np spacja

-po kilku minutach wyświetli się "Zapraszamy do …

-wybierasz opcję Aby rozpocząć instalację…- enter

-akceptujesz warunki umowy licencyjnej

-instalator wyszukuje wcześniejsze instalacje, wyświetla okno o znalezieniu lkoalizacji - wybierasz nową instalację systemu, więc wciskasz - esc

-w kolejnym kroku wybierasz partycję, na której był poprzednio zainstalowany Windows, wciskasz D , potem enter i L - w ten sposób usuwasz partycję systemową, którą póżniej tworzysz na nowo

-tworzysz nową partycję - wybierając opcję - "Obszar nie podzielony na partycje - wciskasz C

-w polu Utwórz partycję o rozmiarze wpisujesz wybraną wielkość partycji dla systemu - enter - i teraz tworzy się partycja, którą musisz sformatować

-wciskasz ponownie enter i za pomocą strzałek wybierasz opcję "Formatuj partycję stosując system plików NTFS - enter

W tym momencie instalator formatuje partycję, po czym rozpoczyna kopiowanie plików systemowych.

Po zakończeniu przegrywania plików , następuje restart - nic nie wciskasz - czekasz na kontynuację procesu instalacyjnego…

Uruchomi się okno graficzne instalatora, które obsługujesz za pomoca myszy

-po jakiejś chwili wykrywane są urządzenia i instalowane sterowniki…

Nie wiem, czy to Ci pomoże, ale czy robiłeś to w takiej kolejności ?

Pozdrawiam

Niebieski ekran podczas instalacji może być spowodowany przez wadliwą pamięć ram. Sprawdź ją np programem memtest.

Zrobiłem tak jak radził agaton jednak to nic niepomogło dzieje się tak samo wyskakuje niebieski ekran i tam pisze coś,czy instalowałeś nowy sprzęt lub oprogramowanie, pisze żebym odinstalował i spróbował ponownie a na samym dole abym skontaktował się z administratorem i następuje zrzucanie pamięci. Napewno kiedyś to wam wyskoczyło

Niewiem co mam teraz zrobić jeśli macie jakieś pomysły to proszę o odpowiedz

kuba1989

Podajesz zbyt mało konkretów " jakiś , coś " to zbyt enigmatyczne…

Zobacz w pierwszej kolejności tutaj

Pozdrawiam

Przeczytałem tę strone ja mam właśnie tego BSOD jednak aby użyć tego programu co jest na tej stronie trzeba wejść w windowsa a ja nie moge zainstalować windowsa dlatego ten program chyba niepomoże

kuba1989

A zastanowiłeś się nad sugestią ?

W świetle powyższego, wydaje się, że tu może tkwić przyczyna…

Pozdrawiam

Miałem taki sam problem na starym kompie. Metodą prób i błędów doszedłem do tego, że miałem walniętą pamięć RAM. Po wyciągnięciu uszkodzonej kości wszystko było ok.