Błąd przy kompilacji makefile.win w Dev C++

Witam.

Zainstalowałem Dev C++, wklepałem swój kod w języku C (tak, wybrałem język C) i przy kompilacji wyskakuje: C:\Dev-Cpp\Makefile.win [Build Error] [Projekt2.exe] Error 1 
Log kompilacji:

Kompilator: Default compiler

	Building Makefile: "C:\Dev-Cpp\Makefile.win"

	Wykonywanie  make...

	make.exe -f "C:\Dev-Cpp\Makefile.win" all

	gcc.exe -c main.c -o main.o -I"C:/Dev-Cpp/include"   	gcc.exe main.o  -o "Projekt2.exe" -L"C:/Dev-Cpp/lib"  	gcc.exe: Internal error: Aborted (program collect2)

	Please submit a full bug report.

	See <URL:http://www.mingw.org/bugs.shtml> for instructions.	make.exe: *** [Projekt2.exe] Error 1	Wykonanie zakończone

Co robić?

Dev C++ jest nierozwijany, być może to jest problemem. Chyba szkoda czasu zastanawiać się czemu coś nie działa w środowisku które nie jest rozwijane, lepiej użyć czegoś “żywego” i jeśli problem nadal będzie w tedy zastanawiać się w czym tkwi problem.

Co polecasz do bawienia się z C?

VisualStudio jeśli robisz coś na windowsa, ewentualnie CodeBlocka ludzie używają. Gdybym miał sam pisać apke jakąś to sublime text 3 + własna konfiguracja kompilatora, ewentualnie vim zamiast sublime.

Wiesz… To są podstawy podstaw programowania (pierwszy rok studiów inf.), więc w tym kontekście jakiegoś środowiska szukam.

Ja bym wybrał VIsualStudio tylko trzeba się do niego przyzwyczaić zwłaszcza jeśli chcesz pisać w C++. Trzeba poznać trochę to IDE i jego ideologie, bo to jednak produkt microsotfu.