Błąd przy logowaniu w Profesjonal

Mam problem z logowaniem się. Mam utworzone 3 konta. Na dwóch z nich jest założone hasło. Gdy się wyloguje z konta i chcę wejść do siebie to nie mogę wprowadzać żadnych liter aby wpisać hasło. Nawet kursor nie miga jak naciskam na nazwę użytkownika, wtedy muszę zalogować się na inne konto (tam gdzie nie ma hasła) i ponownie wylogować. I już mogę wpisać hasło na swoim profilu. Na dwóch komputerach mam ten sam problem. Po reinstalacji XP dalej jest to samo

To jest strasznie irytujące. Czym to może być spowodowane? I czy da się to jakoś usunąć…?

Nie masz albo kiedyś nie miałeś zainstalowanej jakiejś nakładki upiększającej lub w inny sposób zmieniającej wyglad systemu? Czegoś w stylu Vista Transformation Pack?

Pytam, bo czasami mam to samo. I też póki co nie wiem jak to zwalczyć ;-). Natomiast z problemem niemożliwości wpisania hasła do konta (jeżeli taka sytuacja się zdarzy) radzę sobie przełączając się tymczasowo do klasycznego (tego z np. Windows 2000) okna logowania. Czyli dwukrotne wciśnięcie klawiszy Ctrl+Alt+Del na ekranie powitalnym.

Te tymczasowe przełączanie polega na tym, że po zalogowaniu się a następnie wylogowaniu to ekran powitalny jest już taki jak przedtem? Czy już pozostaje taki jak Windows 2000?

Nie, następnym razem znowu będziesz miał dostęp do “normalnego” niebieskiego ekranu z ikonkami użytkowników, czyli Ekranu Powitalnego. Ten cały “myk” z podwójnym Ctrl+Al+Del to taka “sztuczka” dająca możliwość zalogowania się na tzw. konto ukryte, niewidoczne na ekranie powitalnym. Ale… nikt nie zabroni logowania na konto, które i tak na tym ekranie jest widoczne :slight_smile:

P.S. Twój post zmotywował mnie (w końcu! :slight_smile: ) do poszukania jakichś szczegółów na ten temat.

No i wychodzi na to, że nie miałem racji. Problem jest dość powszechny i (zdaje się) VTP nie ma z nim nic wspólnego.

Niestety nie ma ani żadnych konkretnych informacji co powoduje taki przykry efekt ani jak go skutecznie naprawić. Co do przyczyn - być może chodzi o zeszłoroczna poprawkę KB923191, albo jakiś malware lub odwołania do nieistniejących/uszkodzonych plików w kluczu HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\Notify

Co do naprawy sytuacji - można spróbować zainstalować usługę User Profile Hive Cleanup albo ponownie zarejestrować bibliotekę shgina.dll:

regsvr32 shgina.dll … Restart komputera

Niestety brak informacji nt 100% skuteczności w/w metod

Można też włączyć domyślnie klasyczne okno logowania (z Win2000) - wchodzisz w Panel sterowania -> Konta użytkowników -> Zmień sposób logowania lub wylogowywania użytkowników -> odptaszkuj Użyj ekranu powitalnego -> Zastosuj opcje

Po co klasyczne jak ono jest denne :?

Ale to że nie można się zalogować to wyskoczy raz na 50 logowań więc co za problem wcisnąć wtedy te dwa razy alt+ctrl+delete :stuck_out_tongue:

Ja używam klasycznego ekranu logowania, ponieważ używam komputera jako jedyny i mam wrażenie, że z nim system szybciej mi się zamyka i loguje. :stuck_out_tongue: