Błąd przy nagrywaniu DVD-RW:(

(Paluch Ti) #1

kupiłem nową płytę DVD-RW Platinum, chciałem coś na nia nagrać klkam dalej a tu bład:(

afc77b124a8b705d.jpg

wie ktoś o co chodzi?

(Remix) #2

Witam!

Jaka nagrywarka, jakie Nero.

Ja stawiam na to, że nagrywarka popranie nie rozpoznaje płyty, może to być spowodowane albo słaba jakością płyty (co jest bardzo prawdopodobne), albo starym BIOS-em w nagrywarce (nie ma tego nośnika w bazie), albo jeszcze czymś innym, np. stare Nero.

Niemniej przyczyna może być inna, trzeba wykonać kilka testów na innych płytach, ewentualnie przetestować ta płytkę na innej nagrywarce - to powinno wskazać winowajcę.

(Paluch Ti) #3

Nagrywarka to LG H22-L , Nero 6.

(Remix) #4

Witam!

No toś chłopie napisał... Nero 6 hahaha wiesz ile jest wersji Nero 6?

Ściągnij sobie najnowszą - chyba 6.6.16 - to wykluczy winę Nero.

Postępuj zgodnie z tym, co napisałem, aby wskazać winowajcę - to będzie najszybsza metoda.

(Paluch Ti) #5

Ja mam wersję 6.6.0.1

(Danielm86) #6

spróbuj DeepBurnerem

jesli coś z nim nie tak to wina nagrywarki

(Paluch Ti) #7

to jest płatny program??

Złączono Posta : 30.12.2006 (Sob) 14:50

darmowy, oj już go ściagam i spróbuje wypalić i napiszę.

(Remix) #8

Witam!

Uaktualnij Nero do 6.6.16

Nagrywarki albo nośnika.

(Paluch Ti) #9

najnowsza wersja to 6.6.14.

(Remix) #10

Witam!

Taaak? To jak wytłumaczysz to: http://www.cdr.cz/files/software/Ahead/Nero-6.6.1.6.exe?

(Paluch Ti) #11

a ty jak to wytłumaczysz???

f2b36236834204b2.jpg

(Remix) #12

Witam!

Zwyczajnie... oficjalnie najnowszą wersją jest 6.6.14, ale jest jeszcze wersja upgrade 6.6.16 i ta faktycznie jest najnowsza.

(Paluch Ti) #13

czyli oby dwóch mielismy rację, juz uaktualniam.

(Remix) #14

Witam!

Jeśli uaktualnienie nic nie da, to będzie znaczyło, że wina jest po stronie napędu albo nośnika. Dla pewności możesz spróbować innego programu, o czym już pisaliśmy wcześniej.

Gdyby to nie pomogło to albo kup inna płytkę np, Verbatim lub TDK, albo pójdź do jakiegoś znajomego z tą płytka i spróbuj u niego wypalić.

(Paluch Ti) #15

Wina była po stronie płytki,bo u znajomego też nie działa ta płyta a jak kupiłem inną DVD-RW to działa.Thx za odpowiedzi.:slight_smile: