Błąd przy nagrywaniu płyty DVD+R Sony

Mam problem z nagraniem filmu na płytę Sony DVD+R, kilka dni wcześniej nagrywałam na płytę TDK DVD+R 16x 4.7GB a teraz zakupiłam płyty Sony DVD+16x 4.7GB i nie chce mi się nagrać. 

Mam program Nero StartSmart Essentials, wybieram film który chcę nagrać jak zawsze i zaczyna nagrywać po czym pojawia się komunikat że nie można zapisać… 

Nagrywałam wcześniej film w tym samym formacie, wszystko tak samo tylko na innej firmy płycie.

Proszę o pomoc.

Ten komunikat podaje właśnie przyczynę tego błędu.

Możliwe, że jak wszystko robisz poprawnie, czyli tak samo jak poprzednio a kończy się na tych nowych płytach wypalenie niepowodzeniem, to może być przyczyną, że masz zabrudzony laser i zaczyna “wybrzydzać” co do producenta nośnika.

Możesz spróbować otworzyć tackę z napędem i bardzo delikatnie przetrzeć soczewkę “oczko” lasera na początek po prostu suchą pałeczką taką jak do czyszczenia uszu. Jeśli nie masz wprawy to lepiej, żeby zrobił to ktoś, kto wie jak to się robi.

To oczywiście można zrobić w prosty sposób w takim napędzie, gdzie tacka  wysuwa się wraz z laserem (laptop).

To oczywiście tylko jedna z możliwości, dlaczego na tych nowych nośnikach nie możesz nagrać filmu jako dane ( bo chyba tak nagrywasz)?

Pewnie gdzieś w logach Nero jest zapisana przyczyna niemożności poprawnego wypalenia filmu.

PS. Na pewno te nowe Sony są DVD+R a nie DVD+ RW?

Niektóre starsze napędy nie obsługują tych wielokrotnego zapisu. Tyle, że wówczas w ogóle nie zainicjowałoby się nagrywanie i w ogóle napęd nie widziałby takiej płyty.

Możesz jeszcze spróbować ustawić prędkość nagrywania (jest tam w menu szczegółowym) szybko, wolno i bezpiecznie, o ile pamiętam w tym Nero.

Ale to z pewnością nie będzie przyczyną, ponieważ jak wszystko jest OK. to powinno nagrać na każdym z ustawień prędkości.

Może opisz dokładniej w jakim rozszerzeniu masz ten film, avi, mkv, mp4 i jak duży jest to plik.

Możliwe, że masz za mało miejsca na twardym dysku na pliki tymczasowe!

Poza tym Windows 7 ma możliwość zapisu filmu na płycie DVD jako dane.

Wystarczy kliknąć na filmie prawym przyciskiem i dać na wyślij do napędu.

Wkładasz płytę i zacznie się nagrywanie.

 

 

 

Mój plik jest spory ale mieści się na płycie, nagrywałam poprzednie takie same na TDK i było wszystko dobrze, jak włożyłam Sony tak nie chce mi nagrać, Jak wkładam płytę to ją widzi, pokazuje się komunikat że płyta jest w napędzie… Otwieram Nero i wybieram pliki, które chcę nagrać tak ja zawsze to robiłam. Następnie daję nagraj, zaczyna się nagrywanie i jest 1% zapis ścieżek po czym wysuwa mi się napęd z płytą i pojawia się komunikat, że nie można nagrać czy coś takiego… 

Jeśli chodzi o prędkość nagrywania to nie mam nigdzie takiej opcji w moim Nero. 

Mam laptopa Sony Vaio z nagrywarką, komputer nie jest stary, zakupiłam go ok dwa lata temu. Płyty są DVD+R, sprawdzałam, plik się mieści nawet jeszcze jest miejsce.

 

Dziś kupiłam płyty DVD-R firmy  Ωmega  i nagrało się to, co na płytę Sony nagrać się nie chce. A w każdym sklepie, w którym byłam są płyty tylko Sony. W Saturnie były Sony, w RTV Euro AGD też tylko Sony, nie mogę spotkać płyt TDK nigdzie. Nie robią ich już?

Zawsze je kupowałam i zawsze było OK.

 

A można w jakiś inny sposób spróbować nagrać na płytę? Ale w jakiś w miarę prosty, bo niespecjalnie się na tym znam.

Nie napisałeś co to za plik filmowy .iso, .flv, mp4 itp. Ale jeśli piszesz że to duży plik to chyba masz obraz .iso. Jeśli to film jako obraz.iso to napisz jak zrobiłeś kopię tego filmu i jak zrobiłeś obraz .iso do wypalenia dvd. Jeśli ściągnąłeś z netu w formacie .mp4, .flv, divx, avi itd to napisz jak chcesz umieścić twój plik na płytę dvd. A może chcesz przerobić plik filmowy mp4, avi na dvd do oglądania na dvd playerze. Czy robiąc kopię z filmu dvd w ustawieniach nie było np. DVD-9 8.5 GB, a film chcesz nagrać na płycie DVD-5 4.7GB?

 

 

Czy to ma takie duże znaczenie jaki to plik? Jeśli tak to jest to plik a właściwie film mts - nagrany na pamięć USB przez dekoder naziemnej telewizji. 

I są takie same, te same mają parametry, wszystko to samo tylko innej firmy są… Film ma mniej niż 4 GB więc za duży nie jest, zresztą to nie o plik/film chodzi skoro na innych płytkach nagrywa tylko na Sony nie chce…