Błąd przy ostatnim punkcie instalacji Win 7

Witam!

Posiadam Lenovo G550. Od około roku był na nim system Windows XP. Jakiś tydzień temu, budząc się rano postanowiłem go odpalić. Ku mojemu zdziwieniu system ładował się ładował i ładował i nic… Spróbowałem w trybie awaryjnym - chodzi. Nieraz jeszcze zadziałał normalnie, ale chodził wolno i krótko :confused: Postanowiłem zainstalować Windows 7. Odpaliłem płytkę instalacyjną, wybrałem dysk, na którym był XP. Sformatowałem i poszła instalacja… aż do ostatniego punktu “Kończenie instalacji”. Przy “Kończeniu instalacji” wyskoczył jakiś błąd - coś o jakimś pliku na dysku i instalacja została cofnięta.

Wiem, że zbliżają się Święta, ale może znalazłby ktoś trochę czasu i mi pomógł co z tym fantem zrobić - taki prezent :wink: Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Pozdrawiam, swi_r

Podaj w miarę dokładnie jaki błąd masz podczas instalacji. Spróbuj także instalacji Windows 7 z pendrive.

ja proponuje wgrać spowrotem xp’ka, i sprawdzić programem hd tune dysk, objawy jak dla mnie wygladają na problem ze strony dysku

Komunikat z błędem przy instalacji Windows 7: “instalator nie moze kontynuowac z powodu uszkodzonego pliku instalacyjnego. aby uzyskac pomoc, skontaktuj sie z dostawca dysku instalacyjnego systemu Windows.”

Próbowałem wgrać Windowsa XP. Wszystko niby ok, po skopiowaniu plików instalacyjnych komp sie zresetował. POojawia się ekran ze znaczkiem Windowsa kiedy się ładuje po czym jest czarne tlo i po paru sekundach pojawia sie error na niebieskim tle o treści:

“STOP: c0000221 bad image checksumthe image user32.dll is possibly corrupt.”

Wie ktoś o co tu chodzi? :confused:

uruchom w trybie awaryjnym i programem HD tune sprawdź dysk na obecność bad sectorów [zakładka error scan] i podaj wynik tutaj

Tylko, że instalując Win 7 sformatowałem dysk C i nie ma nic, tylko rzeczy z innej partycji.

Czy masz jakieś ważne dane na dysku tego komputera? Jeżeli nie, zainstaluj na przykład Ubuntu. Zobacz jak będzie. Jeżeli wszystko będzie w porządku, zainstaluj ponownie Windows XP albo Windows 7. Jak rozumiem, gdy kiedyś instalowałeś XP/7, to nie występowały takie problemy? Ewentualnie możesz spróbować pożyczyć płytę instalacyjną z Windows np. od kolegi i zobaczyć jak będzie.

Edycja:

Możesz też sprawdzić twardy dysk nie mając zainstalowanego żadnego systemu na dysku. Opis:

http://www.fixitpc.pl/topic/881-podstaw … ego-smart/

albo: http://www.searchengines.pl/Narzedzia-d … 49765.html

Po skanowaniu MHDD są takie oto wyniki:

<3ms -

<10ms -

<50ms -

<150ms -

<500ms -

>500ms -

? TIME -

x UNC -

! ABRT -

S IDNF -

A AMNF -

Laptop jest na gwarancji, więc myślę, że nie warto coś tutaj robić. W sumie nie wiem czy nawet można coś zrobić samemu? Można chociaż ściągnąć jakoś dane z innych partycji?

//Trwa skanowanie dysku i idzie bardzo wolno :confused:

Jasne.

http://www.dobreprogramy.pl/Srodowisko- … 11288.html

Skoro laptop na gwarancji, możesz oddać na gwarancję. Tak czy inaczej, warto zrobić kopię danych, bo widziałem przypadek gdy osoba odbierając komputer z serwisu (fakt - stacjonarny) otrzymała sformatowany dysk.

Oto wyniki po długim skanowaniu :wink:

<3ms - 3444166

<10ms - 378466

<50ms - 6640

<150ms - 264

<500ms - 68

>500ms - 22

x UNC - 858

Więc chyba jest duży problem z dyskiem?

masz typowy problem i u wiekszosci pomaga instalacja windowsa 7 z PENDRIVA.

nie zastanawiaj sie dlugo, zrob bootowalnego pendriva i instaluj system, na 99% zainstalujesz bez problemow

xp,ka instalujesz ale instalator win 7 jest baaardzo czuly… ja osobiscie 2 razy zainstalowalem 7ke z napedu, teraz tylko poprzez pendriva

Ale chyba jeżeli dysk nie jest w 100% sprawny to lepiej oddac na gwarancje?

Dodane 09.01.2012 (Pn) 20:05

Ale chyba jeżeli dysk nie jest w 100% sprawny to lepiej oddac na gwarancje?

Wszystko wskazuje na problemy z dyskiem więc najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z gwaracji.

ale kolega napisał wyraźnie że problemy występują równiez przy instalacji xp’ka co wskazuje na problem z dyskiem