Błąd przy pobieraniu poczty w Mozilla Thunderbird

(hevet) #1

Dość często przy pobieraniu poczty przez Mozilla Thunderbird 2.0.0.6 pojawia mi się taki błąd

7df8a68b7d5d6919m.jpg

gdy kliknę ok pojawi się

[bd4adc2fb13c0078m.jpg

Hasło i login są na pewno prawidłowe.Usuwałem i ponownie zakładałem konto w programie i nadal jest to samo.Czy problem z pocztą znajduje się po mojej stronie czy może to wina serwera poczty?

(goomish) #2

To wina serwera poczty. Gazeta często robi takie numery, czyli przekroczenie limitu jednocześnie zalogowanych użytkowników. Jeżeli nie jesteś zbyt przyzwyczajony do tego konta i zmiana adresu nie będzie jakimś wielkim utrudnieniem - lepiej poszukaj sobie inne darmowe konto email.

(hevet) #3

Aha,mam jeszcze inne konto więc nie będzie to dla mnie wielka strata.

(Hashi) #4

Czy w -> Narzędzia -> Konfiguracja kont -> Konfiguracja serwera -> Użytkownik: - masz wpisany cały e-mail? Wbudowany konfigurator (automatyczny) kont Thunderbirda jest pod tym względem niedopracowany (nie wiem jak w tej wersji ale w poprzednich wstawiał sam login co sprawiało problemy przy konfiguracji niektórych kont, podanie pełnego maila rozwiazywało problem). Co do poczty wychodzącej sprawdź także czy po klinknieciu na swoją nawę konta (Narzędzia -> Konfiguracja kont) w polu -> Serwer poczty wychodzacej (SMTP) masz wybrany prawidłowy serwer.