Błąd przy próbie instalacji Manjaro

Po partycjonowaniu dysku otrzymuję błąd krytyczny "Bazowy system plików nie istnieje! Błąd krytyczny (zakańczanie). Próbowałem netinstall poza liveCD i niestety jest to samo.

 

Sprzęt - Acer Aspire 3630.

A wszystko zostało wykonane zgodnie z poleceniami? Jaki masz dysk ide/ata czy sata?

Dysk stary, 40 giga wyjęty z IBM więc ide/ata. LiveCD działa normalnie, instaluje na 100% dobrze bo robię to według instrukcji tj. net install, pod liveCD próbowałem zarówno automatycznego partycjonowania jak i ręcznego i jest to samo.

Spróbuj użyć systemu plików ext 3 bez księgowania. Ja kiedyś na starym laptopie z dyskiem ide miałem podobny problem. Nie wiem dlaczego tak się dzieje ale może dysk lub kontroler i/o ma jakieś ograniczenia względem tego systemu plików i jego możliwości.

Niestety pod EXT3 to samo.

W takim razie nie mam żadnego pomysłu. Wygląda to jakby system plików nie tworzył się na dysku. Może spróbuj co powie gparted z poziomu livecd? Jeśli się uda partycjonować dysk podczas instalacji ustawisz tylko punkty montowania. Ale nie daje gwarancji że to zadziała bo to tylko moja interpretacja błędu wymyślona na szybko :stuck_out_tongue:

Tak spróbuję zrobić, ale pobiorę jeszcze raz ISO może jest uszkodzone. Chociaż pobierałem dwa i na obu to samo… :stuck_out_tongue:

Wystarczyłoby sprawdzić checksumy :wink:

Osimaru, nie tylko u Ciebie występuje ten problem. Próbując pomóc koledze, nic nie zrobiliśmy, nie zadziałała instalacja cli, partycjonowanie przez zainstalowany w LiveCD GParted także nie pomogło. Próba cfdisk także, mkfs… Manjaro coś nie ma zbytnio ochoty współpracować z komputerami. Może warto zainteresować się Archem, wraz z graficznym instalatorem (Evo/Lution)? Podobne działanie, ale wymaga konfiguracji wobec użytkownika.

Prawdopodobnie nie będę miał wyjścia, z tym że teraz chciałem system na szybko bo tu wszystko działa mi poprawnie już na liveCD mimo słabo wspieranego chipsetu. Checksumy sprawdzone i są ok, próbowałem MBR i GPT, różnych systemów plików i nic.

 

Co do Archa to jest możliwość pobrania obrazu zintegrowanego z takim instalatorem?

Dobrze współpracuje nawet na dysku zewnętrznym przez usb 3.0 .

Wróżąc zaglądając w szkło punkty montowania ustawione ?  

Masz na myśli /, SWAP, /home oraz /boot? Jeśli tak to owszem. Myślę nad Archem ale z drugiej strony możliwe, że mnie trochę przytłoczy. Dopiero zaczynam. Możliwe, że jakiś odrobinę starszy obraz Manjaro zadziała?

 

Znalazłem info w Internetach, że bootowalnego penka z ISO należy zrobić w sposób polecany na Manjaro Wiki, ponieważ inaczej zdarzają się takie ceregiele. Ja robiłem przez YUMI, obecnie postawiłem Archa i jeśli mnie przerośnie to spróbuję :slight_smile: