Błąd przy próbie wydruku pliku pdf

przy probie wydruku pliku pdf wyskakuje mi błąd

“przed wykonaniem zadań związanych z drukowaniem, takich jak ustawienie strony czy wydrukowanie dokumentu należy zainstalować drukarkę”

dodam, że pliki z worda drukują się bez problemu

próbowałam odinstalować i zainstalować Adobe reader na nowo i ciągle wyskakuje ten sam błąd.

Hej,

:arrow: Z jakiej wersji Adobe Readera korzystasz?

:arrow: Czy po otworzeniu dokumentu i wybraniu opcji drukowania masz możliwość wybrania jakiejś drukarki z menu drukarek?

04866753973901850089_thumb.jpg

Pozdrawiam,

Dimatheus

ten komunikat pojawia się zaraz po kliknięciu w “drukuj” zatem nie ma możliwości wyboru drukarki, nie otwiera się to okienko.

obecnie mam Adobe reader 11, wcześniej wersja 9 - w obu przypadkach występuje ten sam błąd.

ghcvvv ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Hej,

Generalnie prosta sprawa - zamiast klikać w ikonkę drukowania, wybierz tę opcję poprzez menu Plik -> Drukuj. Wtedy pojawi się okno, które pokazałem na screen’ie i będziesz miał możliwość zmienić domyślną w aplikacji drukarkę. Po tej zmianie drukarka powinna być zapamiętana, więc przy użyciu ikonki druku bezpośredniego błąd nie powinien się już więcej pojawiać.

Pozdrawiam,

Dimatheus