Błąd przy starcie systemu

witam

2 tygodnie temu zrobiłem format C i było wszystko cacy (oprócz braku dźwięku-nie mam sterowników), ale od kilku dni przy starcie systemu pojawia mi sie taki komunikat:

Błąd ładowania - lub coś w tym stylu o treści: \3\LXCFtime.dll

No i stąd pytanie: O co chodzi?

Wszystko działa (prócz dźwięku), ale nie zaszkodzi zapytać.

Zauważyłem też przeglądając forum, że czasami strona nie mieści się na ekranie monitora, raz jest dobrze, a raz muszę ją przewijać (na boki), no i co jakiś czas przy powrocie do poprzedniej strony forum wyskakuje komunikat, że są niebezpieczne dane dla formatu ActivX.

Stad kolejne pytanie: O co chodzi?

p.s. koleś, który robił mi format mówił coś o restarcie BIOS-a, może temu brak dźwięku, bo o ile wiem to mam dźwięk zintegrowany z płytą (ASRock 775Twins-HDTV ATI XPRESS 200 (s775, VGA, PCX,L,SA,RA))

Zgóry dzięki za zainteresowanie :slight_smile:

Restart BIOS-a?? To prawie jak by go robić od nowa. A z tym komunikatem to spróbój odpalić płytke z systemem ( przed ładowaniem Windowsa) i później napraw R

Chodzi o sterowniki drukarki Lexmarka. Usuń drukarkę, odinstaluj sterownik i zainstaluj ponownie. Może pomoże.

Nie Twoja wina i raczej nic z tym nie zrobisz (można by kombinować z jakimś stylem css ale to mrówcza robota i efekt może być marny). Strona forum czasami się rozjeżdża, bo ktoś wstawił ogromniasty obrazek albo bardzo długi link lub w końcu ramkę z kodem zawierającym długie linie.

Vista? jeśli tak, to zdaje się nowe mechanizmy zabezpieczające IE7, a komunikat powoduje osadzony na stronie flash albo javascript.

E tam, po co restart (chociaż pewnie miałeś na myśli reset) BIOS’u? Może wystarczy po prostu ponownie włączyć ‘Integrated soundcard’?

a faktycznie pomogło! A jesli chodzi o system to mam XP, ale problem zniknął po zainstalowania wtyczki do FF (wcześniej korzystałaem z IE)

No może źle się wyraziłem, ten koleś już go zrobił (restart/reset BIOS), bo nie mógł odpalić płyty.

A jeśli chodzi o włączenie karty to … może mała podpowiedź jak to zrobić? :oops:

Możliwe, że źle oceniłem sytuację, więc…

Jeżeli w menadżerze Urządzeń Windows masz pozycję z żółtym wykrzyknikiem podpisaną ‘Nieznane urządzenie’, ‘kontroler multimediów’ , ’ PCI’ nie musisz dalej czytać :). Wystarczy poszukać i zainstalować sterowniki do tej karty.

Jeżeli jednak w Menadżerze urządzeń nie ma karty dźwiękowej w ogóle - uruchom BIOS komputera i poszukaj (dokładnie gdzie zależy od modelu płyty głównej i producenta BIOSu) opcji ‘Integrated soundcard’ - lub podobnej. Upewnij się że jest ustawiona na ‘On’ lub ‘Enabled’ i wyjdź z BIOSu zapisując ustawienia.

Po restarcie system powinien spróbować znaleźć kartę i zainstalować sterowniki. Jeśli ich nie będzie w bazie sterowników sytemu - wracasz do początku czyli “Wystarczy poszukać i zainstalować…” :).

eeee … mam żółte znaki zapytania przy Inne urzadzenia:

-Kontroler uniwersalnej magistrali szeregowej (USB)

-PCI Device

rozumiem, że o to chodzi, czyli mam pośmigać po necie i znaleźć sterowniki?

Złączono Posta : 12.10.2007 (Pią) 1:19

no i niestety błąd przy starcie się znów pojawia :cry:

a w BIOS-ie nie znalazłem czegoś o nazwie soundcard. Może to pomoże:

wersja BIOS - V02.58 © Copyright 1985-2004, American Megatrends, INC

Złączono Posta : 17.10.2007 (Sro) 20:01

sorki że tak późno, ale rodzina itp…

jeśli chodzi o "\3\LXCFtime.dll " przy starcie systemu po formacie to jak najbardziej chodzi o Lexmarka, a żeby komunikat się nie pojawiał wystarczy wydrukować strone!

A dźwięku nie mam jak nie miałem, ale przyznaje szczerze, że nie miałem czasu sie tym zająć :slight_smile: