Błąd przy uruchamianiu - Non-system disk

Witam! Przy uruchamianiu komputera pokazuje się błąd: “Non-system disk or disk error. Insert Dos diskette and press any key” i dalej się nic nie dzieje (po naciśnięciu jakiegokolwiek klawisza powiela po prostu komunikat). Próbowałem opcji Naprawa i Przywracanie systemu poprzez płytę Win7 - nie pomogło. Nie wiecie jak to można naprawić?

Nie dawno robiłem zmianę systemu z XP na Win 7. Win 7 zainstalowałem na innej partycji a potem z jego poziomu usunąłem XP z menu wyboru systemu i sformatowałem partycję z XP (tutaj mi tak polecono :slight_smile: ). Nie wiem czy to coś znaczy, ale partycji z XP nie dało się sformatować tak: prawy -> Formatuj… , tylko musiałem użyć paragon partition manager. Do wczoraj wszystko działało normalnie, a dzisiaj nie chce się włączyć. Z góry dzięki za pomoc

poprostu nie wykrywa Ci systemu na dysku… spróbuj przestawić ustawienia Biosu by wpierw bootowal z HDD… jeśli to nie zadziała sprawdź połączenia dysku twardego do płyty głównej …

ehh…

uruchom najlepiej hiren`s boot cd… tam masz kilka progsów do partycjonowania dysku

wybierz partycję na której masz 7 i zmień jej status na aktywną…

podczas usuwania partycji pewnie ci się coś poprzestawiało i komputer nie widzi aktywnej partycji z systemem…

Narazie system działa :slight_smile: wystarczyło odpalić wiersz poleceń z płytki win 7 i wpisać “bootrec /FixMbr” :slight_smile: