Blad przy wczytywaniu dysku

(Aylin Pl) #1

Witam i z gory przepraszam za brak polskich znakow graficznych.

Wczoraj przy normalnym uzytkowaniu laptopa (Lenovo N200) nagle zawiesil sie i po resecie pojawial sie tylko nastepujacy komunikat ( wolne tlumaczenie z niemieckiego):Blad przy wczytywaniu dysku.Reset STRG+Alt+Entf.Po wykonaniu tej komendy sceneria powtarza sie od nowa.Probowalam Win XP na nowo zainstalowac lub chociaz naprawic ale po wcisnieciu R ukazuje sie komunikat iz zadne zainstalowane partycje nie zostaly znalezione.Wiem,iz moj post wydaje sie wam chaotyczny ale po pierwsze laptop dziala w jezyku niemieckim a po drugie jestem kompletnym laikiem i zupelnie nie wiem co powinnam dalej robic.Bardzo prosze o pomoc

(Piotrkijak) #2

Komunikat o błędzie odczytu dysku i ten co pokazał instalator XP, wskazują na to, że dysk szlag trafił i możesz go sobie wyrzucić do kosza, no chyba, że masz gwarancję, to wtedy oddaj lapka na gwarancję, bo uszkodzenie dysku podlega gwarancji, jeżeli dysk samodzielnie zdechł, a nie ty go wykończyłeś. Możliwe też, że masz dysk sata i musisz dograć instalatorowi odpowiedni sterownik do Twojego kontrolera dysku i dopiero setup XP zobaczy twardziela. Ewetnualnie możesz wrócić do Visty/7, jeden jak i drugi system nie wymaga wgrywania sterownika do kontrolera, bo oba systemy mają je zintegrowane, tak więc instalator samodzielnie zaaplikuje sobie odpowiedni sterownik.

(Pbiernacki87) #3

Jeżeli wyświetla się taki komunikat to najprawdopodobniej tak jak pisze przedmówca dysk padł :? Naprawienie instalacji Windowsa za pomocą "naprawy" jest raczej mało prawdopodobne. Najskuteczniejszą metodą byłoby zainstalowanie Win na nowo... Istnieje też możliwość sprawdzenia dysku lecz trzeba go wydobyć z obudowy, podłączyć zewnętrznie i sprawdzić za pomocą programu np. HDD Regenerator http://www.dobreprogramy.pl/HDD-Regener ... 19825.html

(Piotrkijak) #4

HDD Regenerator nie cieszy się zbyt dobrą opinią w sieci. Lepiej i bezpieczniej będzie użyć MHDD.