Błąd przy włączaniu the sims 2


(Damciok) #1

Na początku pytanie : czy gra pójdzie na laptopie który ma 1,7GHz , 2Gb pamięci i ... 16mb kary graficznej standardowej VGA ?

Jeśli jest taka możliwość to czemu wyskakuje mi błąd ? : 

"Failed to find any DirectX 9.0c compatible graphics adapters in this system! Please make sure you have a DirectX 9.0c compatible graphics adapter and have installed the latest drivers provided by the manufacturer. The application will now terminate."

Proszę o pomoc ! 

PS : jestem zielony w komputerach 


(Adammo) #2

Podaj dokładny model laptopa - pewnie jest napisany gdzieś na naklejce (z tyłu), ew. na obudowie. Jak nie możesz znaleźć modelu to możesz jeszcze użyć jakiegoś programu np. HWInfo.

Sims 2 nie miało jakiś zabójczych wymagań, a karta “Standardowa VGA” 16 Mb nic nie mówi (bo może to być np. zintegrowany i9xx który już działa z Sims 2), oprócz tego, że pewnie sterowniki nie są zainstalowane.


(Damciok) #3

IBM Lenovo Thinkpad T60


#4

Damciok, proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając opcji EDYTUJ , później Użyj pełnego edytora , popraw tytuł tematu, tak aby mówił konkretnie o problemie. W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.


(Adammo) #5

Hmm, a więc powinien być zintegrowany Intel GMA950.

Zobacz te sterowniki(pod XP): http://downloadmirror.intel.com/16836/a08/winxp_14324.zip

Dodatkowo zainstaluj DirectX 9: http://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=34429

Oczywiście pewnie będziesz musiał mieć większość rzeczy ustawione na minimum, jednak na GMA950 działa nawet Sims 3, więc powinno dać się grać.


(Damciok) #6

Przepraszam za utrudnienia , jak użyć pełnego edytora ?


#7

Przeczytaj jeszcze raz mojego posta. Prościej wytłumaczyć nie potrafię.


(Damciok) #8

mam windows 7

Teraz ok ?


(Adammo) #9

Dla Windows 7 (32bit): http://downloadmirror.intel.com/18223/a08/win7_1512754.exe

Windows 7 (64bit): http://downloadmirror.intel.com/18228/a08/win7_64_1512754.exe

Istnieją też nieoficjalne sterowniki, ale nie wiem czy jest sens się tym bawić (czasami wydajność wzrasta o te 2-3 klatki, a czasami mocno spada).


(Damciok) #10

Wyskakuje błąd : "Ten system nie spełnia minimalnych wymagań dotyczących instalowanie tego oprogramowania . Instalator zakończy działanie . " :( 


(Adammo) #11

Z tego co widzę był jeszcze model z ATI. Chyba najlepiej ściągnij HWInfo i podaj informację z pozycji:

a) Motherboard->Motherboard Chipset

b) Video Adapter -> (nazwa karty) -> powinno być coś w stylu Intel GMA/Intel Graphics/Intel Mobile albo ATI Mobile/ATI Xxxxx

Zanim to zrobisz możesz jeszcze zobaczyć, czy przypadkiem nie ma sterowników w aktualizacjach zalecanych (Panel Sterowania->Windows Update), a także czy przypadkiem w menadżerze urządzeń nie ma nic z ostrzeżeniem (żółty trójkąt z wykrzyknikiem).

 

Oczywiście najlepiej byłoby mieć dokładną nazwę/model. Z tego co pamiętam w ThinkPad powinna być z tyłu naklejka gdzie piszę: TYPE [liczby_oznaczające_dokładny_typ_modelu] np. TYPE 2008-04U S/N 11-11AB


(Damciok) #12

a) - Intel 945PM ( Calistoga-PM) + ICH7-M/U

b) - ATI/AMD MOBILITY Radeon X1300 

W menadżerze urządzeń są 2 żółte trójkąciki : 1 - karty sieciowe>Teredo Tunneling Pseudo- Interface  oraz 2 - Urządzenia systemowe > Lenovo PM Device 

Nie widzę w panelu sterowania przycisku Windows Update 

 

Dokładna nazwa : TYPE 2007-CTO S/N L3-R1292 06/09


(Adammo) #13

No tak. Masz akurat model z mobilnym Radeonem - to akurat plus :wink:

Sterowniki znajdziesz tutaj: http://download.lenovo.com/ibmdl/pub/pc/pccbbs/mobiles/79d533ww.exe (dla Visty, ale na siódemce będą też działać).

Możesz też zaktualizować sterowniki od chipsetu: http://downloadmirror.intel.com/20018/a08/infinst_autol.zip


(Damciok) #14

Zainstalowałem to wszystko ale dalej wyskakuje ten błąd :( To dziwne ale jakby tytuł tego błędu to The Sims 2 Mansion and Garden Stuff - to jest dodatek a  nie podstawa jak klikam na ikonę to też wyskakuje że to jest the sims 2 Mansion and Garden Stuff  - a nie podstawa …