Bład przy włożeniu płyty DVD

Witam.

Otóż dziś, po włożeniu czystej płyty DVD do napędu, pojawił się następujący komunikat_:"Z plikiem tym nie jest skojarzony program umożliwiający wykonanie tej czynności. Skojarz odpowiedni program, używając apletu Ustaw skojarzenia w Panelu sterowania. "_ (chodzi o woluwin stacji dysków *D:* ). Bo jak np. wkładam czystą płytę CD to otwiera się program Nero, a jak włożę czystą płytę DVD to pisze w/w komunikat. Nie wiem czy to ma z tym związek, ale jak chciałem coś nagrać, to doszło gdzieś do 56% i “wypluło” mówiąc, że podczas nagrywania wystąpił błąd - nagrywanie nie powiodło się. I nie wiem, co zrobić, by wyeliminować ten komunikat, a żeby podobnie jak w przypadku płyt CD otwierało się Nero.

Dziękuje i pozdrawiam.

nie wiem czy o to tobie chodzi ,ale nie mogłeś nagrac płyty dvd w nero bo było ustawione na cd ,musisz zmienic u gory w zakładce bodzjże cd/dvd

Nie :slight_smile: Chodzi po prostu że, po włożeniu czystej płyty DVD wyskakuje wyżej wymieniony komunikat czyli “Z plikiem tym nie jest skojarzony program umożliwiający wykonanie tej czynności. Skojarz odpowiedni program, używając apletu Ustaw skojarzenia w Panelu sterowania.” Ten komunikat pojawia się tylko wtedy gdy wkładam dowolną płytę DVD czystą. A chyba tak nie powinno być :>

może to coś podpowie

http://forum.pcformat.pl/Z-plikiem-tym- … -program-t

ok. Tylko że osoba która opisywała problem w tym linku mówiła: “Gdy próbuję wejść na któryś z dysków w moim komputerze to wyskakuje następujący komunikat…”, a u mnie (może wydać się to trochę dziwne) ten komunikat pokazuje się wyłącznie, gdy włoże do napędu pustą płytę DVD. Więc pewny nie jestem czy rozwiązanie, do problemu z tego linka dotyczy się także mojego problemu - a nie chce jeszcze bardziej popsuć :>