Błąd przy zapisie załącznika z mail na Androidzie


(Kotlet1711) #1

Witam. Posiadam smartfona Motorola Defy+. Mam problem taki, a mianowicie, gdy wchodzę na swoje konto mail poprzez przeglądarkę Opera Mini,

mam tam mail z dwoma załącznikami, plik pdf (waga 13057.03 kB) i plik doc (waga 31278.00 kB). Plik pdf pobrał się bez problemu, natomiast przy próbie pobrania pliku doc pojawił się taki komunikat:

Dziwne, co? Czyli co, na to wychodzi, że pliki, które ważą już ponad 20 MB nie mogę pobrać?

Szukałem w opcjach przeglądarki Opera, czy jest coś takiego, żeby móc pobierać załączniki o wyższych wagach, ale nic takiego nie znalazłem.

Może przyczyna leży gdzie indziej? Może już ktoś miał taki sam problem?

Czekam na jakąś radę.

Pozdro.


(kamil_w) #2

Co to za poczta? Może po prostu twój usługodawca pocztowy nie pozwala na tak duże załączniki i masz jedynie informację, że toś próbował ci przesłać taki plik, ale nie możesz go pobrać, bo go fizycznie nie ma na serwerze.

Czy to jest dziwne? Nie. Mało która poczta e-mail pozwala na tak duże załączniki. Plik .doc dobrze się kompresuje. Możesz poprosić o przesłanie tego pliku spakowanego np. 7zipem.


(ra-v) #3

Załóż konto na tlen.pl i niech CI tam ktoś wyśle ten załącznik. Tam mi przechodziło 70MB.


(Kotlet1711) #4

No właśnie konto mam na tlenie i właśnie z tego miejsca pobrać nie mogę.


(Miciu1) #5

Z tego wynika że masz za mało pamięci na Urządzeniu (fonie) żeby pobrał tak wielki załącznik - najpierw pobiera do Temp żeby potem przenieść na Kartę - zwolnij trochę miejsca, albo pobierz pocztę na kompa a nie na fona.


(Kotlet1711) #6

Wbudowana pamięć w tym telu to 2 gb, mam wolne 1 gb, na karcie sd jest 12 gb wolnego, a mimo to nie chce i tak się pobrać. Więc jednak to chyba co innego…


(ra-v) #7

Skorzystaj z K9 Mail albo Maildroid.