Błąd przy zapisie załącznika z mail na Androidzie

Witam. Posiadam smartfona Motorola Defy+. Mam problem taki, a mianowicie, gdy wchodzę na swoje konto mail poprzez przeglądarkę Opera Mini,

mam tam mail z dwoma załącznikami, plik pdf (waga 13057.03 kB) i plik doc (waga 31278.00 kB). Plik pdf pobrał się bez problemu, natomiast przy próbie pobrania pliku doc pojawił się taki komunikat:

Dziwne, co? Czyli co, na to wychodzi, że pliki, które ważą już ponad 20 MB nie mogę pobrać?

Szukałem w opcjach przeglądarki Opera, czy jest coś takiego, żeby móc pobierać załączniki o wyższych wagach, ale nic takiego nie znalazłem.

Może przyczyna leży gdzie indziej? Może już ktoś miał taki sam problem?

Czekam na jakąś radę.

Pozdro.

Co to za poczta? Może po prostu twój usługodawca pocztowy nie pozwala na tak duże załączniki i masz jedynie informację, że toś próbował ci przesłać taki plik, ale nie możesz go pobrać, bo go fizycznie nie ma na serwerze.

Czy to jest dziwne? Nie. Mało która poczta e-mail pozwala na tak duże załączniki. Plik .doc dobrze się kompresuje. Możesz poprosić o przesłanie tego pliku spakowanego np. 7zipem.

Załóż konto na tlen.pl i niech CI tam ktoś wyśle ten załącznik. Tam mi przechodziło 70MB.

No właśnie konto mam na tlenie i właśnie z tego miejsca pobrać nie mogę.

Z tego wynika że masz za mało pamięci na Urządzeniu (fonie) żeby pobrał tak wielki załącznik - najpierw pobiera do Temp żeby potem przenieść na Kartę - zwolnij trochę miejsca, albo pobierz pocztę na kompa a nie na fona.

Wbudowana pamięć w tym telu to 2 gb, mam wolne 1 gb, na karcie sd jest 12 gb wolnego, a mimo to nie chce i tak się pobrać. Więc jednak to chyba co innego…

Skorzystaj z K9 Mail albo Maildroid.