Błąd Reboot and Select proper Boot device

To ja muszę rozkręcić cały dysk? Czy tylko podociskać kabelki?

Hej,

Jeśli rozkręcisz dysk, to na pewno nic z niego nie będzie. Nie, masz podociskać kabelki, ewentualnie możesz też podłączyć dysk przy pomocy kabelka, którym nagrywarka DVD podłączona jest do płyty głównej. I sprawdzić, czy będzie wykrywany w UEFI.

norson16 , na forum używamy polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ń i tak dalej). Proszę - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus

Niestety, ale chyba poszedł dysk. Dałoby radę go naprawić w jakiś sposób ? Jeśli tak to jakie koszta by tego były :slight_smile:

Hej,

Niestety dysków się nie naprawia - jedynie wymiana wchodzi w grę. Ale nim to zrobisz sprawdź jeszcze dysk na innym sprzęcie.

I proszę jeszcze raz o uzupełnienie polskich znaków - więcej próśb nie będzie!

Pozdrawiam,

Dimatheus

Wszystko poprawione :slight_smile: A gdyby wydarzyło się tak, że na innym komputerze wyszukałoby dysk to co mogłoby być nie tak? A tak w ogóle jak miałbym kupować nowy dysk, to poleca go Pan czy nie ?

Hej,

Może oznaczać na przykład uszkodzenie zasilacza bądź płyty głównej. Dlatego ważne jest sprawdzenie dysku na innym komputerze.

Nie do końca rozumiem. Generalnie dysk to dysk - bardzo wiele zależy, na jaki egzemplarz się trafi - korzystałem z dysków niemal wszystkich producentów i nie mam zdecydowanego faworyta…

Pozdrawiam,

Dimatheus

No dobrze, to sprawdzę go w najbliższym czasie i napiszę co i jak :slight_smile: Także dziękuję bardzo za pomoc :slight_smile: