Błąd RPC przy instalowaniu drukarki

Jestem nową osobą na Waszym forum. Witam wszystkich serdecznie i proszę o pomoc.

Otóż niedawno przywracałem kopię zapasową systemu za pomocą programu Acronis True Image. Od tego momentu mam problem z drukarką. Jest to Lexmark Z54. Po wejściu do folderu drukarek nie widać jej. Również gdy próbuję uruchomić wydruk w jakimś programie pojawia się komunikat o braku drukarki. Myślę, że problem nie wynika z portu USB, bo strona do czyszczenia dysz się drukuje (wejście poprzez tzw Centrum druku LExmarka). Próbowałem przeinstalować ponownie sterowniki i tu pojawia się problem, o który chciałem właśnie zapytać. Sterownik zaczyna się instalować, ale po chwili pojawia się komunikat “Wystąpił błąd wewnętrzny w zdalnym wywołaniu procedury (RPC)” Jako uzupełnienie dodam, że mie ma żadnych samoczynnych restartów kompa. Ad-aware, Spybot, NAV Symanteca oraz Panda (skaner on-line z www) zupełnie nic nie wykrywają. PEwnie coś podziało się podczas tworzenia backupu. Czy można coś próbować robić bez ponownego formatowania dysku?? Może da się jakoś przeinstalować samą usługę RPC (nie znam się za bardzo na tej tematyce)?? Bardzo proszę o pomoc i rady

POzdrawiam

panel sterowania=>> narzędzia administracyjne=>> usługi

włącz usługę RPC (Automatyczne, uruchom) i przejdź do zakładki zależności i włącz wszystkie usługi zależne od procedury RPC

Wszystkie potrzebne usługi mam włączone. Uzupełnię, że mam XP SP1 i instaluję wszystkie poprawki krytyczne.

Spróbuj tak.

Odłącz kabel drukarki od kompa.

Odinstaluj dokładnie oprogramowanie drukarki z kompa i stery ,folder drukarek ma być czysty - rób to wszystko na koncie administratora.

Z uruchom komenda chkdsk /f i sfc /scannow , włóż płyte z XP do napędu,po chkdsk i sfc spacja.

Sprawdź w usługach czy usługi RPC ,bufor wydruku są uruchomione i na automatyczny,jeśli nie przestaw i restart kompa i sprawdź i dopiero instaluj drukarke.

I próbuj instalować ster i oprogramowanie.

Jak nic odinstaluj wszystko jeszcze raz i ściągnij najnowszy ster od producenta do tej drukarki i XP i próbuj instalacji.

Dzięki JN! !!