Błąd RUNDLL

(Remior) #1

Bardzo proszę o pomoc...Usunąłem chyba coś,czego nie powinienem(za pomocą easy cleanera) i po włączeniu kompa pokazuje się informacja,że wystąpił błąd podczas ładowania cmicnfg.cpl -nie można odnaleźć określonego modułu.Czy to coś ważnego?Za co to odpowiada i czy mocno namięszałem...wiem ,wiem-jak się nie znasz to się nie pchaj...ale z drugiej strony-jak sie nie przewrócisz...Czy można to naprawić?Czy przywracanie systemu rozwiąże problem?Dzięki za ew. rady.

(system) #2

Plik cmicnfg.cpl jest rozszerzeniem Panelu Sterowania kart muzycznych opartych na chipsecie CMI.

Więc jeśli masz zintegrowaną kartę muzyczną to zainstaluj jeszcze raz stery do niej i wszystko będzie OK 8)

(Remior) #3

no tak...a gdzie go szukać?W pomocy stoi,żeby najpierw odinstalować urządzenie,a potem zainstalować na nowo.Czy o to chodzi?

(system) #4

Tak...odinstaluj i zainstaluj ponownie tą kartę.

(Remior) #5

ok,działa:-)Dzięki!Cholera,trochę panikuję w takich wypadkach,więc zamiast chwilę pomyśleć...a to ponoć nie boli...:-)W każdym razie dzięki też za wyjaśnienie czemu to ustrojstwo odpowiada.Na przyszłość będę wiedział.