Błąd Sidebara - ciekawostka

Witam, dodam to jako ciekawostkę, może u was również się tak dzieje.

U mnie jeśli całkowicie wyłączę UAC i zrestartuje system, to po ponownym uruchomieniu sidebar nie działa :smiley:

Gdy próbuję go uruchomić jego proces pojawia się na chwilę, a następnie znika :smiley:

Po ponownym uruchomieniu UAC i restarcie sidebar uruchamia się normalnie :wink:

Pozdrawiam

PS. Już zgłosiłem to do Microsoftu :slight_smile:

mateusz8466, więcej czytać, kilkakrotnie w ostatnim czasie opisywałem to.

Przejżałem dział i nie znalazłem, albo jestem ślepy :slight_smile: Znalazłem tylko naszą dyskusję o pokazywaniu okien.

mateusz8466 ,

hmm, to masz jakąś dziwną tą wersję windows 7 :lol:

Bo w windows 7 nie ma już sidebara :stuck_out_tongue:

Zainstaluj Windows 7 i w Menu Start wpisz: Sidebar - wtedy przekonasz się i zweryfikujesz niczym nie potwierdzony Swój pogląd.

Sidebar w Windows 7 jest tylko zmieniono sposób wyswietlania gadżetów.

Pozdrawiam

W Widnows 7 nie ma sidebara. Są tylko gadgety z niego na pulpit. :slight_smile:

Tylko ciekawe kto te gadżety obsługuje? Najpierw sprawdź - potem pisz!

Ale w procesach widnieje proces Sidebar.exe, a nie Gadgest.exe

Pierwsze primo posiadam Windows 7, testowałem już zarówno wcześniejsze kompilacje, jak i 7000. Więc swoje poglady mam potwierdzone.

Sidebara nie ma (wolne tłumaczenie “boczny pasek systemu windows”) , został zastąpiony przez gadgety.

Co prawda w procesach jest “sidebar” nie gadget, ale to wersja beta, ta nazwa raczej zostanie zmieniona na gadget.

W buildzie 6801 w ogóle nazwa sidebar nie występowała.

Więc można domyślać się, że albo to przeoczenie w nazwie, albo chcą powrócić jednak z paskiem bocznym :wink:

Nieważne - zwał jak zwał - gadżety są a czy obsługuje je Sidebar.exe czy inny diabeł.exe to w sumie mało ważne. Ma nie pożerać zasobów tak jak w Viście :slight_smile:

Pozdrawiam

Jak ma nie pożerać ? Skoro pożera mi tyle samo co w Viście ?

A to co, rybki :frowning:

Dyskusje o Windows 7

W dalszych postach tematu “Dyskusje o Windows 7” , również nawiązywałem do tego. Na pewno nie jest to błąd MS lecz celowe zamierzenie.