Błąd sprzętu wideo ! artefakry w czsie grafiki 3D

Gdy odpalam jakąś grę 3D zaczynają się pojawiać artefakty, kropki itp. Karta Gigabyte GeForce 7600 GT Silent-Pipe II temp 59 stopni. Gdy przeglądam internet czy co to nic się nie dzieje tylko w grach. Co to może być ?

Czy to coś poważnego ?

Prawdopodobnie przepalają Ci się układy karty graficznej lub karta nie radzi sobie z grą z wyniku albo sprzętowego, albo niewłaściwego oprogramowania. A jak inne mniej wymagające gry chodzą na tej karcie?

Wcześniej już grałem i nic się nie daiało tera ja grałem gmod’a komputer się ścioł i wyskoczyły artefakty. Protem włączyłem komputer w trybie normalnym ale przy ładowaniu systemu pasek się zatrzymał. Zresetowałem od nowa i się załadował. Odpaliłem America’s Army odpaliłem pierwszą lepszą mape i chwile pochodziło znów takie piksele zaczęły wyskakiwać powróciło do poprzedniego stanu i po chwili znowu artefakty, szybko wyłączyłem gre. Czy może to być wywołane zasilaczem ? Może to kórz ?

Jak najbardziej też może być to wywołane zasilaczem. Wiesz jaką masz markę? Zdejmij boczną obudową i tam zobaczysz naklejkę na zasilaczu. Miałem 2 miesiące temu podobny problem z kartą, ale to była jej wina - przepaliła się. Jaką masz w dodatku kartę graficzną?

Zasilacz.

http://www.imagic.pl/files/7681/DSC02895.JPG

Ten zasilacz z serii Feel może płatać figle - spadki mocy. Może to wina jest po prostu:

  1. zbyt wymagającej gry jak na Twoją konfigurację sprzętową

  2. może przepalać się jakiś “układ” na karcie (u mnie tak było!)

  3. zasilacz może nie dostarczać wystarczającej ilości mocy do grania.

Wączo komputer i przeglądaj tylko strony www. Zaobserwuj czy pojawią się “krzaczki”.

Jeżeli nie włącz jakąś starą grę - i niech pochodzi jakiś czas komp np. 1 h. Czy wtedy pojawiają się artefakty?

To nie jest zasilacz to jest produkt zasilaczopodobny, co prawda karta oparta na 7600GT nie jest zbyt prądożerna nie mniej jednak zasilacze z serii Feel znane są z licznych fajerwerków czyli albo samospaleń lub samospaleń połączonych ze spaleniem wszystkich lub części podzespołów komputera. Nie zależnie od tego czy to jest wina karty graficznej, jeżeli cenisz sobie swój obecny komputer zmień zasilacz np. na Modecom 350W tylko nie na Feel kosztuje ok. 100-120 zł.

Co do karty graficznej, jeżeli masz wolny wentyl 80mm/92mm spróbuj założyć go bezpośrednio na radiator karty graficznej i sprawdź czy wtedy tez pojawią się artefakty.

Załączyłem wiatraczek (od starego kompa) ustawiłem tak żeby wiał na kartę po włączeniu (trochę pochodził) 45 stopni (70 stopni to normalka była) i włączyłem gre na chwile i dalej artefakty się odpaliły co prawda trochę później ale się odpaliły po wyłączeniu gry temp 48 stopni. Czyli to zasilacz.

czyli tak

jaki zasilacz wybrać w miare tani ale nie fajerwerkowy który bedzie mi służył lata, taki 350 lub 400 Watowy.

Pisze z komórki bo boje się ze mi spali reszte kompa xD

bez przesady

viewtopic.php?f=19&t=307944&p=2040098#p2040098

spójrz na ten wątek

to byłby idealny zasilacz ale jeżeli za drogi to MOdecom 350W http://icomp.pl/produkty.php?sid=zasilacze_atx-53. Choć jeżeli to prawda z tym Fortronem to warto dopłacić te 40 zł tym bardziej im dłużej korzystasz z komputera.

FEEL3 jest już _ dość _ stabilna , napięcia w normie , xD

Jak chcesz troszkę przyszłościowy zasilacz to może warto zainwestować w PENTAGRAM Silent Force PSF-430-P12S P9002-1 -146zł.

lub PENTAGRAM Silent Force PSF-460-P12S P9003-1 -159zł

Zdziwiła mnie dziś jedna rzecz otóż :

http://www.ceneo.pl/2086998 -chłodzenie 14cm

http://www.ceneo.pl/2073478

Możecie coś o nich powiedzieć , bo testów nie znalazłem , a pierwszy raz słysze o takich modelach .

Czemu wszystkie które widziałem z zasilaczy ma tylko 1 wejście zasilające SATA. Czy ten zasilacz będzie pasował do MSI K9Neo v3 - http://www.komputronik.pl/Zasilacze_do_ … ,id,19656/ lub

http://www.komputronik.pl/Zasilacze_do_ … ,id,18978/

Na płycie mam 24 pionowe złącze i jakieś 4 pionowe u góry koło procesora. A reszta to odtwarzacz, dysk, floppy.

Każdy zasilacz ma takie same wymiary ?

seria(standart) ATX ma takie same wymiary .

Weź sobie :PENTAGRAM Silent Force PSF-430-P12S P9002-1 -146zł.

lub PENTAGRAM Silent Force PSF-460-P12S P9003-1 -159zł

  • tanie i dobre

Jest FATALNIE Bios zawsze pikał 4 (myślałem że to norma) razy po zamontowaniu nowego zasilacza pika 2. Mało tego przypomniało mi się jak kiedyś na gwarancji wymieniałem płytę główną która w niewiadomy sposób się zepsuła (zasilacz chyba ją kopną w kalendarz). Tera karta też jest do wymiany bo dalej są artefakty. :-x Jak wmontowali tą nową płytę to powinni się skapnąć że POST wali im błędy i że coś jest nie tak a oni to zostawili i przez nich będę musiał wymieniać kartę graficzną kto wie może jeszcze płytę główną ŻAL.

Tera jaką kartę wybrać żeby pasowała do zasilacza. Żebym nie wykroczył za te 350W, mój zasilacz:

http://www.komputronik.pl/Zasilacze_do_ … ,id,18978/

A jaką płytę główną masz?? i jaki fundusz??

Mam fundusz ok 500 zł ale wolał bym za mniej bo chciałbym dokupić hdd, płyta to k9n neo v3. Myślałem o tej karcie: http://www.komputronik.pl/Karty_graficz … 62923,s,1/

A czy może być tak że kupie kartę graficzną a to dalej będą artefakty bo np płyta główna będzie zepsuta ?