Błąd sterownika Ricoh MMC Host Controller


(Luvthaway) #1

Próbowałem w dziale ze sterownikami ale nie otrzymałem odpowiedzi więc może tutaj ktoś mi pomoże, więc:

Mam ASMOBILE Z37SP z zainstalowanym XP z SP3

Menadżer urządzeń pokazuje błąd sterownika MMC. "This device is not working properly because Windows cannot load the drivers required for this device. (Code 31)"

Od początku, gdy miałem zainstalowane stare sterowniki wszystko było ok. System używał sterownika:

Driver Provider: Ricoh Company / Driver Version: 1.00.00.08 / Driver Date: 09/17/2005

Użyłem DriverGenius'a do aktualizacji sterowników i między innymi zaktualizował mi sterowniki od czytnika kart MS, SD i MMC. MS i SD zaktualizowały się i jest ok, tylko MMC wyrzuca błąd. W tej chwili jest to wersja 1.00.00.9 z 27/06/2006. Próbowałem już usuwać ten sterownik, po restarcie system go sobie odtwarza i nadal jest błąd. Nie wiem czy sterowniki od czytnika kart musza miedzy sobą współpracować czy działają oddzielnie, bo może ten sterownik od MMC nie pasuje do pozostałych i trzeba wrócić do wcześniejszej konfiguracji, bo w tej chwili pozostałem sterowniki są z 2005 roku, tylko te od MMC są z 2006? Jeśli tak to w jaki sposób, bo gdy chce zainstalować stare stery to system wyrzuca błąd że są starsze niż aktualnie dostępne. Jak całkowicie wyczyścić sterowniki, przez usunięcie plików z dysku? Windows nie archiwizuje sobie sterowników w jakimś pliku?

Ma ktoś może pomysł jak rozwiązać ten problem? albo chociaż jakaś podpowiedź jak wyczyścić sterowniki, czy wystarczy wykasować z dysku pliki które widnieją w menadżerze urządzeń? ..\system32\DRIVERS\rimmptsk.sys


(Kuczkowiak) #2

Jeżeli wiesz które to są pliki to tak, możesz to tak ręcznie usunąć.