Bląd stmctrl.dll - Biblioteka

Witam

Mam Windows 7 64 bity …

I za każdym razem po załadowaniu systemu wywala mi błąd że nie można znaleźć określonego modułu stmctrl.dll

Zainstalowałem sterowniki pod modem zte 852 (oczywiście nie były podpisane cyfrowo i nie działały)

chciałem usunąć w panelu sterowania lecz się nie dało, kolejny błąd z jakąś biblioteką…

Ściągnąłem ją i niby się usunęły te stery…

ale błąd stmctrl.dll wyskakuje nadal, znalazłem tą bibliotekę i chciałem ją ręcznie usunąć ale się nie da, wyskakuje:

"Potrzebujesz uprawnień do wykonania tej akcji

Uzyskaj uprawnienia od SYSTEM w celu wprowadzenia zmian w tym pliku"

No ale przecież mam admina …

Próbowałem też przez CMD - uruchom jako admin, del “ścieżka do folderu”

oczywiście w konsoli wyskoczyło odmowa dostępu …

Jakieś porady co mam zrobić ?

PS. kupiłem router z wbudowanym wejściem adsl wiec stery mi nie są potrzebne

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam :slight_smile:

Windows jest zabezpieczony tak, że pomimo konta administratora nie masz wystarczających uprawnień do kasowania/zapisywania/edytowania plików w folderach systemowych. Musisz kliknąć na wspomnianą dlkę ppm, wybrać właściwości, zabezpieczenia, przejąć plik na własność, przydzielić sobie uprawnienia i dopiero go skasujesz.

Dzięki za podpowiedź :smiley:

Usunąłem, ale nie pomogło ;/

Błąd dalej wyskakuje.

Może jest jakaś opcja aby usunąć to z wpisu rejestru czy coś?

Aby nie próbowało tego załadować na start ?

EDIT

Wszedłem w CMD–>regedit, znalazłem run DLL stmctrl i usunąłem wpis

a więc jest już po problemie :slight_smile:

Gdzie tych plików szukać ? Jestem kompletnie zielony a chce się tylko pozbyć tego komunikatu.

Dałby radę mi ktoś pomóc ?

To pewnie jest plik od modemu, uruchamiany przez rundll32, z autostartu. Plik został usunięty (np. przez deinstalator) ale wpis nie i za to błąd.

Do edycji wpisów w autostart polecam narzędzie Autoruns: http://technet.microsoft.com/en-us/sysi … s/bb963902

Wystarczy odznaczyć wpis z “stmctrl.dll”, należy też się upewnić czy Autoruns jest uruchomione na administratorze bo inaczej nie wszystkie wpisy są wyświetlane. Można też wybrać z menu File opcje Run as Administartor aby dokonać elewacji praw.

Sprawdzałem programem który poleciłeś i niestety nie mogę znaleźć takiego podpunktu jak stmctrl.dll :confused:

Jest jakiś inny sposób ?

Punktu stmctrl.dll pewnie nie będzie, sprawdź czy ścieżka (Image Path) zawiera stmctrl.dll.

Ścieżki image path nie mogłem znaleźć za pomocą tego programu kiedy prędzej poleciłeś :confused:

Zobacz screen:

9802163_untitled.png

Znalazłem, odznaczyłem i zapisałem.

Dzięki wielkie za pomoc.

Późno dopisuje bo matury próbne i te sprawy więc bardzo mało czasu miałem na inne rzeczy.