Błąd STOP : 0x0000007B (0xF7802524,0xc0000034,0x00000000,0x0

Witam. Już piszę o co mi chodzi. Kupiłem sobie nową płytę główną, procesor, pamięć ram, kartę graficzną. Dyski zostały stare, są to 3 dyski ATA bardzo małe:

  1. 20GB

  2. 9GB

  3. 40GB

Tak jak wcześniej pisałem są to dyski ATA czyli na taką szeroką szelkę. Wszystkie 3 dyski sformatowałem za pomocą instalatora Windowsa Xp, windowsem 7 się nie dało, wogóle nie podświetla się przycisk formatu, ani next. No i wkładam płytę z windowsem xp, wszystko się odpala, wybieram na, którym dysku ma mi zainstalować windowsa i klikam ENTER, następnie za każdym razem trzeba formatować dysk, po sformatowaniu ładują się pliki do instalatora windowsa i komputer się restartuje. Po restarcie wyświetla się logo windows xp i nagle wyskakuje ten błąd STOP : 0x0000007B (0xF7802524,0xc0000034,0x00000000,0x0. Siedziałem już nad tym 3 dni i mam dosyć, widziałem dużo tematów o tym błędzie ale nigdzie nie znalazłem rozwiązania. Bardzo proszę o nie usuwanie tego tematu i napisanie krok po kroku co mam zrobić.

Specyfikacja komputera :

Procesor : Intel Pentium D 2*2,80

Płyta główna : MSI 7311

Dyski podane wyżej

Karta Graficzna :Gigabyte Geforce 430

Ram : 2GB DDR2 w jednej kości

Zasilacz 230 V

Wszystko jest sprawne, nowe. Bardzo proszę o pomoc bo jeszcze kilka dni i wywalę ten komputer przez okno.

Jeśli czegoś nie podałem piszcie to odpiszę.

Z góry BARDZO DZIĘKUJE

Cudownego lekarstwa na to nie ma.

Przeczytaj uważnie co pisze MS na temat tego błędu:

http://support.microsoft.com/kb/324103

Spróbuj powtórzyć proces instalowania systemu, ale po fizycznym odłączeniu (przewodów) dysków, na których nie ma być systemu. Podłączysz je po zainstalowaniu systemu, jak instalacja pójdzie dobrze.

Zwróć uwagę, aby ten jeden dysk, na którym zamierzasz instalować system był podłączony na końcu taśmy-szelki (nie na środkowym wtyku) i miał swoją zworkę ustawioną na “Master”.

W razie niepowodzenia powtórzyłbym tę operację odrębnie dla kolejnego dysku.

PS. Nie wiem, czy tak zrobiłeś, ale przed pierwszym uruchomieniem nowego sprzętu należało “wyzerować” CMOS BIOSu na płycie, następnie zatrzymać pierwszy start komputera na BIOSie i wprowadzić standardowe (default) ustawienia BIOSu. Można to zrobić teraz. Bardzo istotne jest przy modernizacji procesora wcześniejsze wykonanie aktualizacji BIOSu do wersji najnowszej lub odpowiedniej dla konkretnego procesora.

A jeśli płyta była nowa, to nie miała wyzerowanego tego CMOS??

Teoretycznie tak! Mimo to, jest to serwisowa standardowa czynność przy składaniu komputerów, a w szczególności “defaultowe” ustawienie BIOSu przy pierwszym starcie. Przy tego rodzaju błędzie trzeba się “czepiać” wszystkiego, o czym mówi zresztą instrukcja Microsoftu przywołana wcześniej przez “Veers”.

No ale, jak zaznaczyłem przedtem, podstawową robotą, jaką powinieneś wykonać, jest ponowna próba instalacji systemu przy pojedyńczym , sprawnym i prawidłowo podłączonym dysku.

Nie bardzo rozumiem, jak mogłeś kupić nową płytę (w sensie fabrycznie nowa) - skoro jest to płyta produkowana przez MSI dla komputerów Medion ?

Ta płyta może być nowa dla ciebie - ale na pewno nie w sensie jej nowości - ot choćby biorąc pod uwagę z jakiego okresu produkcji ona pochodzi.

Biorąc powyższe pd uwagę: nie musiała mieć “wyzerowanego” BIOSu.