Bład STOP : 0x0000008E

wyskakuje mi bład STOP : 0x0000008E (0xC0000005, 0x8058D734, 0xB6BB3CAC, 0x0000000000)

Niestety nie ma podanego pliku.

Błąd pojawia sie po chwili od uruchomienia komputera, gdy nic nie robie to zdaza sie ze blad dlugo nie wyskakuje. Gdy miałem odłączony kabelek od internetu było ok, ale niebieski ekran pojawia sie wtedy gdy normalnie korzystam z peceta, przed chwila po kliknieciu na ‘moj komputer’ wyskoczył ten błąd. , w trybie awaryjnym z obsługą sieci działa wszystko ok, i nie wyskakuje wogóle. No i problem nie pojawił sie w związku z instalacja czegos tam. Tylko nagle wczoraj zaczął mi wyskakiwać ten błąd…

Próbowałem zidentyfikować gdzie siedzi problem ale moja wiedza sie skończyła

Potrzebuje waszej pomocy :frowning:

Konfiguracja mojego peceta :

MSI K9N Neo-F

zasilacz modecom 350W

gf 7300gt + zalman

sempron 3200+

1,5GB RAM

XP + SP2

Jeśli coś potrzeba to bede podawał …

Najprawdopodobniej jest problem z pamięcią RAM. Jest albo uszkodzona albo zabrudzone są sloty, w których umieszczona jest pamięć i występują przekłamania. Zacznij od przedmuchania slotów sprężonym powietrzem (przy wyjętej pamięci oczywiście), potem załóż moduł, porządnie dociśnij i poobserwuj czy to coś dało. Jeżeli nie to diagnostyka pamięci:

  1. MemTest86 http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … est86+3.4a

  2. GoldMemory http://www.goldmemory.cz/

Należy włączyć testy rozszerzone i zostawić na kilkanaście godzin. Jeżeli pojawią się błędy to pamięć do wymiany

ok , będę próbował z ramem . A czy jest możliwość że to przez jakiegoś trojana? Objawy są dziwne bo teraz się zorientowałem że regedit mi się nie chce uruchomić. Nie reaguje, klikam i nic. Po za tym gdy nie korzystam z neta , tak jak mówiłem gdy mam odłączony kabelek , to z pecetem nic się nie dzieje, to samo w trybie awaryjnym tyle ze tu mogę siedzieć na necie.

Ten błąd występuje również przy infekcji systemu.

Daj log z ComboFix.

Skopiuj i wklej do notatnika:

File::

C:\boyedt.com

C:\fbak.exe

C:\ymxf2.exe

C:\eyt.exe

C:\npee.com

C:\vwewav8.com

C:\g1ljsm.com

C:\0xuc.com

C:\qwtb.com

C:\1ogf.exe

C:\cqxj.exe

C:\o3n9k.com

C:\0bcobed.exe


Registry::

[-HKEY_CURRENT_USER\software\microsoft\windows\currentversion\explorer\mountpoints2\{2b60f076-2922-11de-8b3d-001617708b50}]

[-HKEY_CURRENT_USER\software\microsoft\windows\currentversion\explorer\mountpoints2\{4683f10a-2111-11de-8b13-001617708b50}]

[-HKEY_CURRENT_USER\software\microsoft\windows\currentversion\explorer\mountpoints2\{6fcfcfa7-21e4-11de-8b17-001617708b50}]

[-HKEY_CURRENT_USER\software\microsoft\windows\currentversion\explorer\mountpoints2\{92141084-f1c9-11dc-aee8-806d6172696f}]

[-HKEY_CURRENT_USER\software\microsoft\windows\currentversion\explorer\mountpoints2\{92141085-f1c9-11dc-aee8-806d6172696f}]

[-HKEY_CURRENT_USER\software\microsoft\windows\currentversion\explorer\mountpoints2\{afed7e02-23a7-11de-8b22-001617708b50}]

[-HKEY_CURRENT_USER\software\microsoft\windows\currentversion\explorer\mountpoints2\{e356e099-f1c6-11dc-8608-87e51e7d3780}]

[-HKEY_CURRENT_USER\software\microsoft\windows\currentversion\explorer\mountpoints2\{fb2f2b83-2b21-11de-8b4b-001617708b50}]

zapisz jako CFScript.txt (zapisz tak, by ikonka CFScript.txt była obok ikonki ComboFix.exe) następnie przeciągnij i upuść ikonkę CFScript.txt na ikonkę ComboFix.exe.

Rozpocznie się usuwanie, potem dajesz log z usuwania Combofix.

Sądzę, że to Twój folder i wiesz co to jest.

W logu już nic szkodliwego nie widzę szkodliwego.

Jeżeli używasz Przywracania systemu, to wyłącz go na wszystkich dyskach, a następnie włącz.

Pobierz narzędzie OTMoveIt3 (zapisz go na C) i użyj funkcji CleanUp (program musi mieć dostęp do internetu.

Następnie przeskanuj system za pomocą SUPERAntiSpyware lub Malwarebytes’ Anti-Malware.

Zainfekowanie systemu nastąpiło z urządzenia przenośnego np. pendrive, zabezpiecz przed tym komputer za pomocą Flash Disinfector.

Urządzenie przenośne, jeżeli należy do Ciebie należy wyleczyć lub sformatować.

o kurcze, :o wielkie dzieki za pomoc.

W takim razie musze znalezc to urzadzenie ktore mnie zainfekowało… do tej pory ciagle siedzialem na trybie awaryjnym wiec wlacze peceta normalnie i sprawdze czy blad nadal wyskakuje.

Wpierw wykonaj inne polecenia, bo inaczej znowu zainfekujesz komputer.

zrobilem pokolei wszystko co kazałeś. Wydaje sie ze jest wszystko ok , zadnego bledu narazie nie mialem. Zainstalowalem dodatkowo avasta , mam zablokowane porty w wwdc i systemową zapore. Powiedz mi czy to wystarczy?

Biore udział w pewnych rozgrywkach online i wtedy musze miec wyłaczonego avasta bo mi wyskakują jakies powiadomienia i mam disconnecty, czy wystarczy zapora systemowa i wwdc zeby ochronic komputer