Blad stop 0x000000ED

Witam mam błąd stop:

STOP: 0x000000ED (0x8633AB030,0x0000006,0x00000000,0x00000000) prosze o pomoc

Uwaga : Do moderatora a,l,c,s itp. z kreska mi nie dzialaja (polskie znaki )

Kiedy pojawia się ten błąd? Przydałyby się jakieś okoliczności w których pojawia się ten STOP.

NIc nie instalowalem nic nie podlanczalem mam ms windows xp sp3 zainstalowanego na laptopuk acerka aspire one . Ekran pojawia sie podczas ladowania systemu tryb awaryjny nie dziala.

A i tak na marginesie jak na pulpicie w tym aceze jest taki tam program Acer eRecovery Management to tym mozna zreinstaowac windows ? Jak to uruchomic z ubuntu 9.04 ? Trzeba zainstalowac wine ? Ale jak ?

Tak, ten program jest so reinstalacji systemu, ale jak go uruchomisz, to wszystkie dane się skasują i system będzie w taskim stanie tak jakbyś dopiero kupił komputer… Tego programu nie uruchamia się spod ubuntu - wystarczy podczas startu lapka wcisnąć stosowny klawisz(niestety nie wiem jaki, w instrukcji powinno pisać) i wtedy załaduje się środowisko graficzne, które umożliwi Ci przywrócenie systemu lub wypalenie płyt i wtedy uruchamiasz kompa z płyty nr1, dajesz przywrócenie do ustawień fabrycznych i wtedy program sformatuje partycję systemową i rozpocznie proces przywracania windowsa i potem zostaniesz poproszony o płytę nr2 itd… A co do błędu jest to błąd ummotable_boot_volume, czyli może to być problem z dyskiem twardym lub jak to było w moim przypadku kablem sygnałowym, czyli raczej krótko mówiąc kłania się odesłanie lapka do serwisu, bo raczej sam nic nie zrobisz…

Przypomniałem sobie jeszcze, że możesz spróbować zreinstalować windowsa, bo mój kolega też mia ten problem i jak sformatowałem mu samą partycję systemową, problem ustąpił…

http://support.microsoft.com/kb/297185/pl

Nie napisałeś, czy to wersja z SSD, czy z HDD (ale z opisu, że jest eRecovery raczej wynika, że to drugie). Recovery powinno zadziałać przy uruchamianiu systemu (F11). Zaglądnij na http://www.aspireone.pl/forum

To jest hdd i napewno dziala bo jak teraz na tym lapku mama ubuntu z pendraiwa xd i chcialem ten program uruchomic ale to muj pierwszy kontakt z innym systemem niz windows i klapa xd Laptopa mam od nie dawna wiec nie mama zadnych danych jedyniie jaks muzyka w koncu to jest lapptop do internetu . Zaraz zobacze to f11 Dzieki,

Dobra windows juz dziala podczes włanczania komputera właczylem ten program (alt+f10)

Po szesciu minutach miaem nowego windowsa.

Thx wszystkim za pomoc.