Błąd STOP:0x000007E

Witam

Kupiłem nowy komputer ze slepu[C2D 8200/MSI neo2 p35/zotac 8800gt/4 gb ramu goodram/hd seagate 250 gb baracuda]panowie ze sklepu go zlozyli ja przyjechalem odebralem wkladam płytke xp reset kompa wszystkie pliki z CD-ROm przenosza sie na HD i nagle blue screen i na dole blad

STOP:0x000007E.Ktoś moze mi pomuc??

Coś Ci tego kompa źle złożyli. Sprawdź czy wszystko jest dobrze podłączone.

Już mówięc co jest nie tak :smiley:

Komputer pewnie jest złożony jak trzeba. Skoro to nowy sprzęt, to możliwe, że na płytce instalacyjnej XP nie ma sterowników np do twojej płyty głównej (to obstawiam). Musisz stworzyć sobie nową płytkę instalacyjną XP ze sterownikami do twojej płyty głównej za pomocą nLite, albo podczas instalacji Windowsa XP z obecnego krążka na dolnym pasku wyskakuje ci informacja, że jeśli chcesz dodać swoje sterowniki to musisz coś wcisnąć (nie pamiętam co dokładnie bo bardzo żadko instaluję windowsa dzięki korzystaniu z kopii partycji systemowej) a potem wkładasz płytkę ze sterami do płyty głównej i jazda z instalacją :wink:

Jak już to brak sterów do kontrolerów, dodaje je sie przez wciskanie f6 na początku instalacji win. Stery są zapewne jak już na cd od płyty głównej. Błąd oznacza że moduł nie może zostać znaleziony. Oznacza to złe podłączenie podzespołów lub brak komunikacji spowodowane brakiem sterów od kontrolera.

O to mi chodziło, to faktycznie… użyłem dość niefortunnego skrótu myślowego. Ale wiadomo o co chodzi :wink:

Dobra

chlopaki sprubuje zrobic tak jak mowicie a jak nie to do skelpu oddam PC ??

kamil_w

wlaczylem to F6 i nacisnelem zeby dodwac dodatkowe moduły czyli S i wlozylem płyte MSI i piszalo czekaj… i nic.Powiedz moze jak mam zrobic nowa plyte XP z sterownikami do mojej płyty

Na płycie msi masz stery które należy zgrać na fdd i wtedy dodawać za pomocą f6.

a jesili zgralem na mp3 ?? nie bylo muzyki tylko wszystkie pliki z plyty MSI czy konecznie musi byc stacja dyskietek??bo nie posiadam :frowning: