Bład Stop podczas instalowania visty x64

Witam

Podczas instalacji systemu win. Vista x64 występuje u mnie bluescreen z komunikatem blędu stop: 0x0000007E (0xFFFFFFFFC0000005,0xFFFFF8000185E251,0xFFFFF980012D9E58,0xFFFFF980012D9830)

natomiast przy instalacji visty 32 bit wszystko jest ok.

Błąd ten pojawia sie gdy instalator sprawdza wydajność sprzętową komputera, następnie komp sie restartuje i wyskakuje bluescreen z błędem powyżej.

Sam osobiście myślę, że przyczyną tego jest źle skonfigurowany BIOS (jakieś ustawienia)

Jeśli ktos wie o co chodzi lub miał taką sytuację proszę o pomoc

Dodam jeszcze ze system odpalam z bootowania, a gdy próbuję zainstalować go z poziomu windowsa xp wyskakuje “setup can not run on this version of the operating system . To install windows please try booting from the install media”.

Mój procesor amd athlon 6000+

Płyta Ga-m52l-s3 (chipset: nVidia nForce 520 (LE))

Pamięć ram 4GB

Dysk Sata II 320 GB

Karta graficzna GF9800 gt

Bios: Award

System 64bit (orginal) system już kiedyś instalowałem na starym kompie i wszystko działało.

Z góry dzięki

Pozdrawiam

Salwer , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

W biosie włącz obsługę 64 bit

która to dokładnie opcja w Awardzie?

U mnie jest w Power Management Setup -> HPET 32 lub 64 przestawiasz klawiszem Page Up u Ciebie może być gdzie indziej ,być może będziesz musiał zaktualizować Bios.

HPET Mode przestawiłem na 64 bit, ale nadal to samo :confused:

Dla błędu 0x0000007E poszukaj rozwiązania w linkach po prawej: http://www.hotfix.pl/articles.php?article_id=11

SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED - Nie przechwycono wyjątku obsługi błędów generowanego przez wątek systemowy. Problemem może być wadliwy sterownik, oprogramowanie, niezgodność sprzętowa lub uszkodzona usługa systemowa.

HPET Support - Enables or disables High Precision Event Timer (HPET) For Windows Vista operating system (Default: Enabled)

Tak opisana jest ta opcja w karcie obslugi płyty. Standardowo ustawiona jest na: Enabled

Skoro HPET Mode dałem na 64 to może trzeba Support dać na Disabled???

A oto zdjęcie Blue Screen’a

dsc00114ea5.jpg

Czy to jest Vista z SP1 czy bez?

Tak Vista x64 jest z service pack’iem 1, natomiast ta 32 która się bez problemu zainstalowała była bez, bo to starsza wersja.

Być może już rozwiązałeś sprawę, jeśli nie to… podobny problem wstępuje właśnie gdy nie ma sp1 (Ale może to to samo), więc doradzam wyjąć połowę RAMu i spróbuj wtedy. Jeśli wszystko przebiegnie bezproblemowo to najpierw pobierz wszystkie aktualizacje dla systemu, zapodaj stery i wtedy dołożysz sobie następne 2GB ramu… Powinno pomóc.

Tak właśnie w tym tkwił problem, podobno moja wersja Visty miała być z dodatkiem SP1 ale jednak nie była. Wyjołem jedną kostkę, zainstalowałem system, pobrałem aktualizacjie i SP1 i wszystko działa jak należy xD. Dziekuje