Błąd - System Windows nie może odnaleźć woluminu systemowego spełniającego kryteria instalacji

W trakcie instalacji Windows Vista SP2 przy wyborze partycji wyskakuje mi taki komunikat (dysk jest widoczny w instalatorze):

Wcześniej na tym dysku był Windows Vista SP1 z partycją Recovery - laptop Dell Inspiron 1545. Nie udało mi się po odzyskaniu przejść wszystkich poprawek, więc dałem format całości i postanowiłem zainstalować na czysto. Próbowałem instalacji z DVD, pendrive na różne sposoby. Dodawałem sterowniki do dysku ze strony Della oraz najnowsze od Intela. Formatowałem dysk/partycje na różne sposoby:

  • za pomocą instalatora;

  • diskpart na wszelkie możliwe sposoby jakie znalazłem w necie;

  • gparted przed instalacją;

  • Win8.1 i później próba pod Vistą;

  • konwersja z mbr na gpt i spowrotem;

Próbowałem z wyjmowanie dvd/pendriva w trakcie instalacji, przełączenia na AHCI na IDE. Nic nie pomaga.

 

Linux Mint 16 zainstalował się bez zająknięcia, Windows 8.1 przerwałem instalację w czacie kopiowania. Walczę z tym ponad 20h i nie mam więcej pomysłów.

 

 

 

 


Poszło z płyty po kilku próbach zaskoczyło - Windows jest *********** tyle można powiedzieć. Zaskoczyła mi instalacja Windows 7 przerwałem i włożyłem płytę z Vistą nie dotykając partycji.