Błąd - System Windows nie potrafi odnaleźć pliku

Cześć, przytrafił mi się taki błąd po aktualizacji do Windowsa 11. Posiadam antywirusa Bitdefender, przeskanowałem już komputer FRST - w załączniku podrzucam pliki FRST i Addition. Z góry bardzo dziękuję za pomoc
Addition.txt (34,9 KB)
FRST.txt (36,8 KB)

To cofnij aktualizację.

A czy nie można rozwiązać tego w inny sposób, niż poprzez cofnięcie aktualizacji?
Jest kilka innych tematów, gdzie rozwiązaniem była funkcja „Fix” w programie FRST.

O ile w twoim raportcie jest odpowiedni event log z opisem awarii.

Dodałem w załącznikach 2 pliki z programu FRST po skanowaniu

Skany FRST robi się głównie w przypadku zawirusowania i trzeba poczekać na pomoc @iJuliusz .

Ty po prostu zaktualizowałaś na jeszcze nieprzetestowany do końca system Windows 11.
Twój problem zapewne wynika z braku jakiegoś pliku. Zwłaszcza, że robiłaś aktualizacje na laptopie.

To pytanie jakiego pliku system nie może odnaleźć, kiedy pojawia się błąd + ew print screen

W porządku, rozumiem

Błąd wyskakuje przy otwieraniu plików .pdf, zarówno tych, które już były na dysku, jak i tych, które dopiero pobiorę.

Plik naprawy można zrobić bo cos tam jest do zrobienia. Czy to rozwiąże twój problem?.
Poproś @iJuliusz, jak znajdzie czas to ci go zrobi.
P.S. Dwa uruchomione AV to nie przesada?

1 polubienie

Inne typy plików mają podobnie?

Nowy Edge otwiera się? Możesz na okno dowolnej nowoczesnej przeglądarki www przeciągnąć PDF jak uszkodził Ci się „Adobe Reader”/„FoxIt Reader”/„Sumatra PDF”/„PDF-Xchange Editor” przy uaktualnieniu do Windows 11 (lub program wymaga poprawki ze strony producenta).

1 polubienie

hmm ok, a spróbuj pobrany plik pdf przeciągnąć do okna przeglądarki i zobaczy czy otworzy. Może być firefox czy chrome

1 polubienie

Sprawa dotyczy laptopa dziewczyny, którego ma teraz ze sobą na uczelni, wczoraj jedynie w ramach sprawdzenia czy same pliki nie są wadliwe, przesłała mi kilka pdfów i otworzyły się u mnie bez żadnego problemu. Także możliwe jest, że sam program, którego używa do otwierania tego typu plików nie do końca współgra jeszcze z Windowsem 11. Pod wieczór siądę i posprawdzam na nim dokładniej te rzeczy.
Z góry dziękuję za pomoc

Co do posiadania AVG i Bitdefender to wpis po AVG może być tylko śmieciem na poziomie rejestru.

Wtedy tylko wadzi estetycznie na liście w centrum zabezpieczeń (w XP tak było, od Visty może nie jest ładowany jak brakuje „dll/exe”).

Piąte przez 10 może to źle odinstalowane AVG „TuneUp” zostawiło w rejestrze popsute skojarzenie z aplikacją PDF (ale Avast niby to naprawił miesiąc po od zalania zgłoszeniami). Ale pobieżnie nie widzę w logach resztek (iJuliusz pisał, że nowszy FRST zacznie to raportować - może po roku wycofali detekcję…).

Niby do oczyszczenia może być cały Alternata Data Stream.

To nie patrz pobieżnie.

Znaczy widzisz maflormację skojarzeń PDF z plikiem AVAST/AVG.

Niby modyfikacje IFEO wywali też malwarebytes / adwcleaner.

W tamtym zdaniu nie mam na myśli katalogu z aktywnym AVG antywirus bez funkcji „TuneUp”.

Widzę tylko to ze jest tam trochę odniesień do plików których już nie ma.
Trochę odniesień do rozszerzeń przeglądarki których nie ma.
Że w sekcji Rejestr tez coś jest. Mamy tez proces o którym wiemy tylko ze Rejestr go zanotował a z moich info wynika ze niewiele o nim nie wiadomo, ponoć to filter driver
Zaś co ty widzisz to nie wiem.