Błąd systemu CRC podczas instalacji

Witam , Mam pewien problem , Instalowałem kamerkę A4TECH i podczas instalacji wyskoczył błąd Danych data2.cab i Błąd danych CRC , Co zrobić ?

Sciągnij sterowniki z internetu, bo rozumiem że teraz zgrywasz z płyty CD ?

Błąd CRC = uszkodzone pliki

Uszkodzone pliki = złe pobranie z internetu, uszkodzony nośnik, etc.

Ale płyta jest nowa , tak samo jest gdy instaluje GTA San Andreas błąd CRC , CO robić ? Trochę za te kamerę kasy Wybuliłem

Skoro problem występuje na innych płytach może to być wina napędu, poszukaj sterowników na stronie producenta.

Jeśli problem występuje tylko podczas instalacji z nośników optycznych, to winę ponosi najprawdopodobniej taśma łącząca napęd z kontrolerem.

Jeśli występuję podczas instalacji z dowolnego nośnika, to winowają może być pamięć RAM.

Dysk twardy też może być winny jeśli instalujesz coś z niego. Wystarczy, że dobry plik zapisze się na bad sektorze i nie będzie działać

Wtedy system by wyświetliby inny komunikat, asugerował restart i wykonał pełne skanowanie dysku.

Więc dysk jest raczej OK, ale taśma/tasmy łączocę dysk i napęd optyczny mogą być w złym stanie.

Wymień na nowe 80. żyłowe, chyba, ż emasz SATA, to po prostu na nowe lepszej jakości (grube i szerokie).

Nie zawsze. Mam jeden walnięty dysk twardy (kilka bad sektorów) i np. uTorrent pokazuje błędy CRC przy odczycie/ zapisie. To samo dzieje się przy kopiowaniu.

@dzikimuflon

Widocznie masz źle skonfigurowany komputer (wyłączoną obsługę M.M.A.R.T. i bardzo stare sterowniki kontrolera IDE).

W przeciwym przypadku system sam reagowałby w podobnych sytuacjach.