Błąd systemu - kompletna rozsypka

Witam

Otóż mam poważny problem z kompem mianowicie systemu nie da się zupełnie uruchomić.

Zaczyna się noramlnie ale gdy już ma sie pojawić ekran wczytywania systemu pojawia się na niebieskim tle napis

"Pojawił sie problem i system windows (XP prof sp2) zostanie zamknięty aby zapobiedz uszkodzeniu komputera - UNMOUNTABLE BOOT VOLUME "

Potem pisze coś tam że jeśli błąd wystąpił pierwszy raz, to należy zresetować kompa, jeśli to nie pierwszy raz to należy użyć klawisza F8 i w awaryjnym zrobić coś z oprogramowaniem. Jeżeli błąd się będzie powtarzał należy skontaktować się z producentem oprogramowania itp.

Na końcu pisze :

Dane techniczne

STOP : 0x000000ED(0x81F98B80 , 0x0000032 , 0x00000000 , 0x00000000)

Niewiem kompletnie co robić.

Nie mam tam ważnych danych więc w grę wchodzi nowa instalacja systemu a nie naprawa

Proszę bardzo o pomc :expressionless:

To już dzisiaj drugi taki błąd.

To jest błąd kontrolera dysku, gdy dysk lub sam kontroler działa w zbyt szybkim trybie. Musisz zrobić reset biosu (zworką na płycie głównej lub wyciągając bateryjkę). Potem w biosie załaduj ustawienia optymalne.

Dodatkowo: http://support.microsoft.com/?scid=kb%3 … &x=12&y=12

Jak załadować ustawienia optymalne :?:

Wchodzisz do biosu (zapewne klawisz DEL przy starcie komputera). W biosie, w oknie głównym szukaj opcji Load Optimized Defaults (możesz najpierw spróbować ustawień bezpiecznych, jak sugerują na stronie Microsoftu).

A ten reset przez wyjęcie bateryjki to przy kompie włączonym czy wyłączonym bo jak przy wyłączonym to sposób nie działa.

:?:

Oczywiście, że wyłączonym i to z sieci, a reszta instrukcji ze strony microsoftu m.in. z trybem bezpiecznym biosu (Load Fail-Safe Defaults)?

Może ręcznie ogranicz w biosie tryb pracy dysku (jeżeli w opcjach dysku jest taka możliwość - chodzi o tryb DMA)?

Kożystając ze strony microsoftu to w moim przypadku jest uszkodzony system plikó więc tam pisze : “Uruchom komputer za pomocą dysków startowych systemu Windows lub za pomocą dysku CD-ROM z systemem Windows, jeśli komputer może być uruchamiany ze stacji CD-ROM.”

Jak tak uruchomic komuter ???

Próbowałem już raz gdzieś tam ustawiłem bootawanie na CD ROOM zapisałem to w biosie ale potem nic sie nie zbootowało choc włożyłem płytke z windowsem

Co teraz ???

Jak jesteś w standard CMOS Features, wchodzisz enterem na dysk. W środku powinny być opcje do ustawiania dysku (często Masz tylko auto, a reszta opcji pojawia się po przełączeniu na Manual). Szukaj opcji DMA-Mode, Pio-Mode (to tryb zdecydowanie wolniejszy). Niestety nie wszystkie biosy oferują zmianę trybu pracy.

Co do CDROMu, w ogóle nie chce wystartować z płyty?

A działa tryb awaryjny z wierszem poleceń (F8 przed startem systemu)?

W ogóle nie startuje płyty.

Z wierszem nie działa jak i bez wiersza oraz z usługami sieci.

Jaką Masz płytę główną, to poszukam ustawień w instrukcji?

Gigabyte GA-K8N3

a tak sobie myśle czy nie lepiej po prostu jakby sie dało wyjąć dysk z kompa podłączyć do tego z którego teraz piszę i zrobic formata a potem tam zainstalować od nowa windowsa :?:

Zawsze możesz spróbować.

Zrobiłem formata nawet sie udał :smiley:

Tylko teraz mam nowy problem.

Uruchamiłem kompa normalnie jak dochoszło do Boot CD to płytka z XP zaczyęła się “rozpędzać w napędzie” już myślałem że teraz tylko zainstalowac system a tu naraz mi wyskakuje Brak BOOTMGR :!: i nie ruszy dalej tylko pisze żeby zresetować i resetowałem tak z pięc razy i nic.

Co teraz mam zrobić żwby wreszcie zainstalowac ten system. Bootowanie mam ustawione na CD.

Sprawdź informacje SMART dysku: http://www.nirvanowiec.republika.pl/MHDD.html

oraz zrób jego zerowanie ( w części: 3) Jak usunąć bad sektory i wolne sektory?).

Czy możesz zrobić aktualizację biosu?

Ale jak ja mam zainstalowac ten program skoro na ekranie bootowania wszysko sie kończy :?:

Chyba że znów go zapne do drugiego komma czy o to chodzi :?:

A na czym polega aktualizacja biosu :?: Nie wiem czy mogę ją zrobić bo niewiem jak ją zrobić :smiley:

Ten program jest uruchamiany prosto z CD, więc nie trzeba go instalować.

Ty na pewno Masz płytę Gigabyte GA-K8N3, czy może GA-K8NE lub inną (GA-K8N3 takiej nie mogę znaleźć)?

Mam k8n3 tylko mam pytanie.

Znalazłem informacje że rodzaj biosu zależy od tego czy płyta jest rev 1 czy rev 2

Nieznalazłem nigdzie napisu ale znalazłem różnice w płytach rev 1 i rev 2

105015303rev_1_tyk.jpg

435481389rev_2_tyu.jpg

Z tego wynika że mam rev 2 :smiley:

Czy dobrze myśle :?:

Rev jest bardzo ważne. Możesz dać link do stronki z płytą, bo szukam manuala.

Gigabyte umieszcza informacje o rev na dolnym, lewym rogu płyty (mały 3-4 milimetrowy napis).

Aha, teoretycznie, dobrze kombinujesz.

E sorx ja mam płyte K8NS na pewno :!:

http://www.gigabyte.com.tw/Products/Mot … uctID=2275

Znalazłem napis tyle że w górnym :smiley: - rev 2.0

W dniu 16.07.2008 , o godzinie 10:33 został dopisany post przez lioton

Ale jak uruchomić ten MHDD :?:

To jest tylko archiwum win rara a nie obraz ISO w dodatku jest tam tylko plik readme :!:

Ciekawe na wszystkich serwerach zniknął plik ISO (program jest freeware). Nie ważne, w takim razie wyzeruj:

killdiskiem: http://www.killdisk.com/

Pamiętaj, że zerowanie skasuje wszystkie dane z dysku i to bezpowrotnie.

A smart możesz sprawdzić podpinając dysk do innego kompa, programem HD Tune: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … +Tune+2.55