Błąd systemu - kompletna rozsypka

Czyli chyba musze to zrobić.

Teraz bootowanie idzie dobrze tylko nie wykrywa systemu na płytce pisze “disc not faiable” itd. żeby włożyć dobrą płytkę.

więc chyba aktualizacja biosu co nie :?: (podobno to troche niebezpieczne)

Jak możesz to zmień jeszcze taśmę (kabel), którym podłączasz dysk. W biosie spróbuj jeszcze raz załadować ustawienia bezpieczne (Load Fail-Safe Defaults).

A czy przy starcie Masz napisane, że Masz dual-bios? Wtedy można załadować bios z backupu.

PS A może płyta jest jeszcze na gwarancji?

Dalej to samo :frowning:

Kabla nie da rady zmienić a ustawienia nie pomogły.

Płyta już dawno po gwarancjii.

I co teraz :?:

Czy nie moge podpiąć znów dysku to dobrego kompa i zainstalowac na nim Xp (na nim mam viste) :?:

A zaktualizowałeś bios?

Możesz zrobić taki numer, że rozpoczynasz instalację na dobrym komputerze. Robisz format i rozpoczynasz kopiowanie plików. Po pierwszym restarcie, wyłącz komputer. Potem podłącz dysk do starego kompa i spróbuj instalować dalej.

Spróbuje.

Nie zaktualizowałem bo niewiem jak.

Ten plik pdf ze strony gigabyte’a sie nie chce wczytać.

IPDFa spróbuj ściągnąć z innego serwera (na stronie są 4 linki), u mnie ściągało go pół godziny (szybko :wink: )

Czas to pieniądz :smiley:

W dniu 16.07.2008 , o godzinie 17:38 został dopisany post przez lioton

Problem w tym że teraz mój dobry komp nie wykrywa tego złego dysku. :?

Podczas instalacji systemu, czy normalnej pracy?

Jak podczas instalacji, to pewnie potrzeba sterowników do kontrolera dysków płyty głównej (pobierasz ze strony producenta).

Podczas normalnej pracy.

W tym dobrym kompie wszystkie stery mam na bieżąco :smiley:

No dobra, a czy po zerowaniu podzieliłeś go na partycje i sformatowałeś. Ten dysk jest teraz czysty jak łza, nic na nim nie ma. Jest jak nowy.

No zrobiłem tylko zerowanie a potem wg instrukcjii jakiś remap.

Jeśli jest jak nowy to czemu nie chce instalować windowsa na starym a na nowym w ogóle go nie wykrywa.

Czy w takim razie musze go jeszcze podzielić i zrobić formata ???

Na nowym go nie wykrywa, bo jest niepodzielony. Wejdź do zarządzania dyskami, tam go podziel na partycje i sformatuj.

Potem możesz albo spróbować instalować na starym albo rozpocząć instalację na nowym, a dokończyć na starym.

To czy na starym w końcu zadziała, nie wiem. To może być problem z biosem, albo samą płytą główną.

A jak sie dostać do zarządzania dyskami gdzie ono jest bo w panelu sterownia nie ma.

Jeśli normalnie w moim komputerze go nie widać to w zarządzaniu dyskami będzie się on znajdował ???

panel sterowania->narzędzia administracyjne->zarządzenie komputerem->zarządzanie dyskami.

W dolnym lewym podoknie klikasz prawym przyciskiem myszy na wybranym dysku, nowa partycja, wprowadzasz rozmiar itd, zaznacz, aby sformatować.

A nie mam już “compmgmt.msc” trzeba było wpisać

W dniu 16.07.2008 , o godzinie 18:11 został dopisany post przez lioton

No mam go jest jako nieprzydzielony.

Jak go podzielić i sformatowac ??

Pisałem: W dolnym lewym podoknie klikasz prawym przyciskiem myszy na wybranym dysku, nowa partycja, wprowadzasz rozmiar itd, zaznacz, aby sformatować.

(klikasz ciągle dalej, a w oknie formatuj partycję, wybierz formatuj, potem dalej).

Poczekaj jakoś zupełnie niewiem jak.

Tu jest screen i co mam dokładnie zrobić : http://img.wklej.org/images/623344686disc.jpg

Klikasz prawym przyciskiem na obszar nieprzydzielony na dysku 0:

i wybierz nowy wolumin prosty. Dokładnie:

http://windowshelp.microsoft.com/Window … 71045.mspx

Dobra robi sie a jak sie skończy to co mam zrobić :?:

Próbować z tym przekładaniem po pierwszym resecie czy aktualizowac bios (da sie bez dyskietek bo niemam napędu dyskietek w kompie) :?:

Najpierw spróbuj przełożyć ten dysk po resecie (odłącz przed instalacją dobry dysk od komputera, w którym rozpoczynasz instalację tak, aby wszystko zapisywało się na tym dysku z problemami), jak nie pomoże, to potem bios.