Błąd trackingu poczta-polska?

Witam,

mam tu dziwną sprawę. Otóż zamówiłem klawiaturę, gościu wysłał, dobry z nim kontakt oraz ma same pozytywy na Allegro. Czekam już na priorytet od 30.11, poprosiłem go wczoraj o nr nadania, no i podał mi. Oto efekt:

lold0.jpg

Pruszcz Gdański ?! Co prawda, piszę że to wersja beta i mogą pojawić się nieścisłości, ale czy aż na taką skalę :confused: ? można się pomylić o 550km ? =D

Miał ktoś już taki przypadek ?

pozdrawam :lol:

Owszem poprostu przez błąd człowieka paczka została wysłana na węzeł pruszcz gdański… Mi kiedyś priorytet wysłany w środe doszedł na wtorek w następnym tygodniu…więc cierpliwie czekaj…

Każda paczka jest rejestrowana na węzłach (takim skanerem czytają kod) …więc niemożliwe jest by paczka była gdzie indziej niż jest podane…(pracowałem na rozdzielni kiedyś to wiem)

Bo z reguły to funkcjonuje tak: paczka przychodzi na węzeł powinna być skanowana…i później te dane są przekazywane na serwer…

No to gratuluje IQ pracownikom obsługującym te skanery, jeżeli wg. nich kod “42” znajduje się na północy kraju ;-).

paczka poprostu poszła na złą palete i została wysłana na zły węzeł…nic nowego …takie przypadki na węzłach bardzo często się zdarzają…i będą się zdarzać puki poczta nie będzie odpowiednio skomputerowana…

Niech sprywatyzują pocztę … wtedy się poprawi sytuacja :x

trochę od tematu tutaj odbieglismy:P @do autora tematu: musisz po prostu poczekać aż paczka dojdzie w twoje ręce, pewnie podczas segregowania wróci z powrotem na właściwe tory.

HDpl , Powiem ci że do mnie jedna przesyłka priorytetowa nie dotarła wcale, wysłana była koło 30.11.2009r.

Dopiero po 14 dniach nadawca mógł złożyć reklamację co też uczynił, dopiero po ok 2 (lub nawet 3) miesiącach otrzymałem od poczty pismo abym potwierdził że przesyłki nie otrzymałem.

Nawet nie wiem jak się zakończyła sprawa reklamacyjna ani czy się zakończyła.

Dobrze że sprzedawca posiadał więcej egzemplarzy tego przedmiotu który zakupiłem i po tych 14 dniach wysłał mi kolejny na swój koszt kurierem.

Życzę ci aby nie powtórzyła ci się moja sytuacja.

Gościu z PP odpisał mi na maila, że prawdopodobnie w Częstochowie źle ją przydzielili a dalej już nie mogli “odfoliować” całej palety i poszło do Gdańska, pisał też że nie ma pojęcia kiedy do mnie dotrze :Z

No cóż będę czekał sprawdzając ten tracking

Czyli z Kochanowic wysłali do Częstochowy, Ci do Zabrza, a ci do Pruszcza?

Tak to mam czytać, bo szczerze mówiąc trochę pogmatwane :wink:

Z Kochanowic do Cze-wy, z Cze-wy zapakowaną palete do zabrza, a z zabrza do pruszcza ;x

Zbudowali nową sortownię w Pruszczu więc teraz przesyłki idą dłużej bo najpierw idą do Pruszcza a potem dalej…

Czyli żeby dotrzeć do adresata paczka musi objechać całą Polskę?

#sla17: paczki na północ idą dłużej, a to poprostu był błąd pracownika i dlatego tak się stało. Normalnie z Częstochowy by do mnie już dotarła 1.12. Ale jest postęp :smiley:

2010-12-03 22:13 WER Pruszcz Gdański Wysłanie z ładunkiem

Czyli niepotrzebnie jechała Częstochowa -> Zabrze?

Tak. Niepotrzebnie.

Hmmm, mam wrażenie takie ze skoro to jest poczta to co innego widzisz, a co innego jest w rzeczywistości

Może jego paczka jest na Syberii :wink: