Błąd unknown software exception ogladanie konwersja filmów

Witam i mam nadzieję że pomożecie mi z tym problemem więc zaczynamy od samego początku.

Posiadałem Viste 32bit i wszystko było OK.

Kupiłem se sprzęt procesor, karta graficzna, ram i dysk twardy oraz radiator master culer czy jakoś tak.

Posiadałem przed kupnem:

Płyta główna: ASUS P5B - zostawiłem

Procek: Core 2 1.85GHz (chyba 6400) - wymieniłem na Core 2 2.8 GHz E7400

Ram: GeiL 2x1GB CL5 - dorzuciłem GeiL 2x1 GB CL4

Grafa: 8600GTS - wymieniłem na ASUS EAH4830

Dyski: 250gb , 80 gb, (SATA), 200GB IDE - dorzuciłem 500GB

Do tego dodam że starą konfigurację miałem podkręconą na 2.8 GHz i na takiej konfiguracji działał stabilnie około 12h z wykorzystaniem procka i ramu na 100% bez błędu.

Na poczatku nie mogłem odpalić nowego procka rozwiązałem ten problem robiąc update biosu do najnowszego stabilnego ( nie beta).

Jak to po zmianie procka należało zrobić format tak więc postąpiłem akurat miałem taki motyw i zrobiłem format wszystkim dyskom (szkoda plików było minęło). Zainstalowałem tą wersję systemu, którą posiadałem wcześniej. Wydawało się wszystko OK lecz tak nie było, po wgraniu sterowników, i takich tam ■■■■■ół postanowiłem obejrzeć film z dysku w formacie DVD. Lecz po około 1 h oglądania wyskakuję błąd i cały system zaczyna szwankować. Pomaga tylko reset znaczy mogę kompa użytkować ale nie tak jak powinien obraz zaczyna migać i bardzo znaczy nie migać cały tylko jak coś myszką przyciskałem i nie łapał nie włączał programów, dodam że oglądam w Nero ShowTime (i nigdy nie miałem problemów), po paru próbach postanowiłem przerobić film do xvida może to by coś pomogło, lecz to zakończyło się fiaskiem konwersja zatrzymywała się około 40 - 60% obojętnie jakim programem. Postanowiłem zrobić format, jeden nie pomógł, więc jeszcze raz i też jak nie używam nic związanego z wykorzystaniem karty jest ok bez gier, filmów, programów video. Postanowiłem zainstalować Viste 64bit, no po niej instalacji błąd pokazuję się tam około 1,5h w oglądaniu filmu lecz w xvidzie tak samo czy innym formacie, przy obróbce i konwersji to samo. Wszystko działa ok lecz jak oglądam, pracuję, lub mam chęci zagrać to nie ma szans. Czasami występuje blue sreen po tym błędzie, a czasami sam muszę resetować kompa.

Szukam pomocy nie wiem co z tym fantem zrobić coś mi mówi że to wina sprzętu, lecz różnie to bywa, goglowałem od 1 dnia wystąpienia błędu, lubię jak mi system pracuje stabilnie i bez awaryjnie a tu takie coś i nie mogę se poradzić.

Jak błąd wystąpi jeszcze raz postaram się oto po prostu włączę film lub program do konwersji, coś związanego z video i jak nie będzie blue sreen’a to go zapisze lub zrobię fotkę. A w blue sreen było coś na temat Safe Mode lecz mój angielski jest jaki jest nic więcej nie mogłem nic konkretnego co by się wam przydało prócz SM wywnioskować więc pobawiłem się z dyskami w biosie, lecz to też nie pomogło bo miałem dysk z systemem 80GB na PM (jak się nie pomyliłem) a zmieniłem na SM kabelki przestawiłem w biosie wyłączyłem obsługę 32bit bo system mam 64bit, lecz nadal to nic nie pomogło.

thumb_49b5b3ed5b773448598358.jpg

thumb_49b5b3ed7ee3f423798315.jpg

thumb_49b5b3eda017c473967689.jpg

Już mam błędy i mniej więcej co się dzieje po błędach.