Błąd uruchamiania exploatora windows

(system) #1

Podczas gdy włożę płytę. obojętnie jaką wyskakuje mi błąd: Program exploator windows przestał działać a po chwili 2 komunikat: trwa uruchamianie exploator windows i wyłącza mi ten folder z płyty i tak jakby sie restartował pulpit. nie wiem co to moze być. macie screena ale taki nie wyraźny.

Jest to laptop toshiba. system opracyjny Vista Home Premium Service Pack 1. System orginalny. Bardzo prosze was o pomoc bo jestem juz bezradny

(Dimatheus) #2

Hej,

Chyba jednak nie obojętnie jaką - z tego co widzę, płyta zawiera pliki filmowe, więc na 99% problem ten spowodowany jest kodekami. Dlatego:

:arrow: jeśli używasz kodeków DivX - zaktualizuj je do najnowszej wersji - DivX 7.2.0.1,

:arrow: jeśli używasz pakietu kodeków FFDShow - zaktualizuj go do najnowszej wersji - FFDShow 2009.08.04,

:arrow: możesz też spróbować odinstalować wszystkie kodeki i zainstalować ponownie według poniższej kolejności:

:!: FFDShow 2009.08.04,

:!: restart komputera,

:!: AC3Filter 1.63b,

:!: restart komputera,

:!: DivX 7.2.0.1.

:arrow: metoda najprostsza, ale nie rozwiązująca problemu całkowicie to wyłączenie podglądu plików - klikasz Organizuj -> Opcje Folderu i Wyszukiwania -> zakładka Widok -> opcja Zawsze pokazuj ikony zamiast miniatur. Klikasz OK i gotowe...

Powodzenia,

Dimatheus

(system) #3

chciałem to wszystko zrobić co napisał kolega lecz teraz mam kolejny problem. włączam laptopa wyskakuje to badziewei do wyboru użytkownika i się loguje. i w ty momencie czekam juz z 30 minut i ciagle jest ten napis Zapraszamy i to takie kółeczko przy nim co się kręci. i już 3 raz uruchamiam i ciągle tak długo. nie wiem czy czekać aż sie uruchomi czy formatke zrobić? a jeśli znowu format ma być to jest to system orginalny który był dodany gratis do laptopa. i płyty nie mam do niego. to na dysku twardym jest jakis obraz płyty czy jakoś tak?? nigdy sie z vista nie bawiłem to nie mam pojęcia. Proszę o pomoc

(Dimatheus) #4

Hej,

Ciężko wyczuć, ale raczej nie obstawiałbym na możliwość normalnego uruchomienia komputera... Prawdopodobnie uszkodzone zostały jakieś ważne pliki, albo też złapałeś coś niezbyt przyjemnego... :stuck_out_tongue:

Jeśli nie otrzymałeś płytki do laptopa to nieco komplikuje sprawę - rzadko bowiem się zdarza, że system przywraca się bezpośrednio z dysku twardego. Częściej w systemie jest oprogramowanie, za pomocą którego tworzy się płytkę, która później służy do naprawy systemu.

Ewentualnie możesz spróbować Opcji odtwarzania systemu, której instrukcję uruchomienia znajdziesz na poniższym screen'ie - jest to zrzut instrukcji do jednego z modeli Toshiby. A swoją drogą jaki to model??

2a5aj1f5vsfvudpqkti4_thumb.png

Pozdrawiam,

Dimatheus