Błąd USB przy włączaniu kompa. Help!

(Dudas bad boy) #1

Siema ost. gdy chce włączyć komputer pojawia mi sie błą "USB DEVICE OVER CURRENT STATUS DETECTED " nie wiem co dokładnie oznacza lecz po 15s komp mi sie wyłacza i nie moge nic zrobić. Już pare razy udało mi sie poodłączać popodłaczac sie pobwic itd, az w koncu zaskoczyło lecz czym to jest spowodowane? Oddać płyte główną do serwisu?

(Kurzyk Zbw) #2

Dalej tak się dzieje czy to jednorazowy wybryk? Mobo czepia się o jakieś urządzenie USB. W razie ponownych problemów odłącz wszystkie urządzenia USB.

(Dudas bad boy) #3

Noo działo sie już tak pare razy. Nie wiem czemu lecz jak przytkne jakąś wtyczkę chociażby otrę to komp sie resetuje. OCB?

(Polopolo1991) #4

Może masz przebicia na obudowę, napięcia się wahają i reset gotowy.

Do zamiany.

(klopas) #5

może byś coś polenił a nie piszesz "do zamiany" ? :smiley:

najlepiej kup amacroxa 400W lub chiefteca GPS-400AA-101A

(Dudas bad boy) #6

Dobra wymieniłem zasilacz (pożyczyłem od kumpla) Mustang 400 i jedynie znikł problem z tym ocieraniem ze mi sie komp resetował ale ten błąd co w temacie jest nadal. Co z tym fantem zrobić?

(Polopolo1991) #7

jeszcze lepiej. 8)

Złączono Posta : 19.10.2007 (Pią) 19:35

najrozsądniejsze rozwiązanie.

(Joemix) #8

A co masz wpięte w USB... odłączaj po kolei urządzenia aż trafisz na to które zapewne pobiera za dożo proądu... może masz podłączonego HUBa i nie ma on zewnętrznego zasilania? Jak pod USB nieć nie masz a problem występuje to prawdopodobnie uszkodził się kontroler i wtedy servis.

(Dudas bad boy) #9

Do USB mam podłączoną myszke i kabel od modemu ;] cos z tym? tylko nie wiem czemu lecz czasem jak przycisnę wszystkie USB na płycie od środka to sie czasem załączy czasem nie wiem nie wiem juz o co chodzi. Może nowe sterowniki do płyty dadzą coś?

Złączono Posta : 19.10.2007 (Pią) 22:02

No nie powiecie mi że ten mustang jest jeszcze gorszy od mojego -_-

(Kurzyk Zbw) #10

Podepnij te urządzenia pod inne porty. Na innych portach też ten problem występuje? Nie masz czasem uszkodzonych portów?

Oba zasilacze nie są niczego warte.

(Dudas bad boy) #11

Niedawno ten problem sie pojawił jak dotąd było wszystko OK. To samo jest jak podepnę pod inne. A co do zasilacza ja nie wiem chociażby co do tego megabajta wszyscy mają mam go od 4,5 lat nigdy nic z nim nie było. Kręciłem na nim athlona 1700 geforca 4mx, teraz Radka 9600 i wszystko było ok. -_-

Złączono Posta : 21.10.2007 (Nie) 14:09

Acha zapomniałem jeszcze o ważnym szczególe przed tym błędem komp wyda z siebie dwa krótkie piski. ale takie momentalne.