"Błąd usługi 8024402C Win Update

Nie mogę zainstalować aktualizacji dla Win 7  ciągle wywala mi ten błąd 8024402 C ,szukałem rozwiązań ale niczego konkretnego nie znalazłem.Próbowałem tego rozwiązania ale nadal  błąd istnieje

dużą szansą na pozbycie się tego problemu jest zastosowanie przywracania systemu, najlepiej do takiego punktu kiedy instalowales ostatnie akutalizacje z Windows Update, to jest takie pojscie na latwizne, ale skuteczne

Już to robiłem.Problem na chwilę zniknął lecz zaraz powrócił.To chyba jest jakiś zbiorowy problem,bo pierwszy post dotyczył problemu z WU w laptopie mojego Ojca.Siedziałem nad tym trochę i niestety nie udało mi się znaleźć rozwiązania.Przed chwilą postanowiłem zobaczyć u siebie na laptopie jakiej aktualizacji nie jest w stanie zainstalować i okazało się,że u mnie jest to samo.Przede wszystkim dziwne jest to,że okno Windows Update otwiera się z komunikatem " Wyszukaj aktualizacje dla tego komputera" , podczas gdy zwykle jest " Brak aktualizacji do zainstalowania" albo “Aktualizacje do zainstalowania”.

Sprawdzam więc czy są jakieś aktualizacje i po kilku minutach szukania jest komunikat “Wystąpił błąd podczas wyszukiwania aktualizacji.Liczba znalezionych błędów: Kod 8024402 C.Rozszerzenie Windows Update napotkało nieznany błąd”.

Pomoc jest tylko w języku angielskim a tego języka nie znam,niestety.

Zastanawiam się czy to nie jest jakiś problem pochodzący bezpośrednio od Microsoftu.

W moim przypadku 8024402C tydzien temu bład znikął po paru dniach, jakos aktualizowalem drive boosterem sterowniki jak to robie co pare dni, czyscilem advanced system care’em i gdy chcialem wyszukac aktualizacje juz błedu nie było, nie jestem pewny czy to przez to ale ważne, że już jest wszystko w porządku, to nie problem aktualizacji Microsoftu bo to dość spotykany problem na przestrzeni ostatnich lat w win7, więc to nic nowego, coś w systemie to blokuje, jakieś pliki śmieci czy coś i trzeba próbować się tego pozbyć różnymi metodami na ślepo troche.