"Błąd usługi 8024402C Win Update

(th@les) #1

Nie mogę zainstalować aktualizacji dla Win 7  ciągle wywala mi ten błąd 8024402 C ,szukałem rozwiązań ale niczego konkretnego nie znalazłem.Próbowałem tego rozwiązania ale nadal  błąd istnieje

(Radmen) #2

dużą szansą na pozbycie się tego problemu jest zastosowanie przywracania systemu, najlepiej do takiego punktu kiedy instalowales ostatnie akutalizacje z Windows Update, to jest takie pojscie na latwizne, ale skuteczne

(th@les) #3

Już to robiłem.Problem na chwilę zniknął lecz zaraz powrócił.To chyba jest jakiś zbiorowy problem,bo pierwszy post dotyczył problemu z WU w laptopie mojego Ojca.Siedziałem nad tym trochę i niestety nie udało mi się znaleźć rozwiązania.Przed chwilą postanowiłem zobaczyć u siebie na laptopie jakiej aktualizacji nie jest w stanie zainstalować i okazało się,że u mnie jest to samo.Przede wszystkim dziwne jest to,że okno Windows Update otwiera się z komunikatem " Wyszukaj aktualizacje dla tego komputera" , podczas gdy zwykle jest " Brak aktualizacji do zainstalowania" albo “Aktualizacje do zainstalowania”.

Sprawdzam więc czy są jakieś aktualizacje i po kilku minutach szukania jest komunikat “Wystąpił błąd podczas wyszukiwania aktualizacji.Liczba znalezionych błędów: Kod 8024402 C.Rozszerzenie Windows Update napotkało nieznany błąd”.

Pomoc jest tylko w języku angielskim a tego języka nie znam,niestety.

Zastanawiam się czy to nie jest jakiś problem pochodzący bezpośrednio od Microsoftu.

(Radmen) #4

W moim przypadku 8024402C tydzien temu bład znikął po paru dniach, jakos aktualizowalem drive boosterem sterowniki jak to robie co pare dni, czyscilem advanced system care’em i gdy chcialem wyszukac aktualizacje juz błedu nie było, nie jestem pewny czy to przez to ale ważne, że już jest wszystko w porządku, to nie problem aktualizacji Microsoftu bo to dość spotykany problem na przestrzeni ostatnich lat w win7, więc to nic nowego, coś w systemie to blokuje, jakieś pliki śmieci czy coś i trzeba próbować się tego pozbyć różnymi metodami na ślepo troche.