Błąd VGA led - msi tomahawk b450, ryzen 2400g + pci-e avermedia

Siemanko,
posiadam msi tomahawk b450 + ryzen 2400g, więc jest zintegrowana karta graficzna.
Aktualnie nie mam nic podłączone do pci-e działa i komputer działa.
Jak tylko podłączam do pci-e kartę (avermedia live gamer hd) i próbuję uruchomić komputer, to włącza się dioda vga i cały czas czarny ekran, bios się nie odpala.

Karta avermedia działa na innym komputerze.

Przeczuwam, że płyta główna myśli, że jej kartę graficzną podłączam i chce ją odpalić zamiast integry z procesora.

Macie jakieś pomysły jak to naprawić?

Podpinasz monitor do karty czy płyty?

Podpinam monitor do płyty głównej, karta avermedia miałaby mi służyć do przechwycenia obrazu z kamery.

Hej,

  • A do którego portu podłączasz kartę?
  • Próbowałeś zmienić port, na którym działa karta? W sumie płyta ma aż 3 porty PIC-E…

Pozdrawiam,
Dimatheus

Hej,
podłączałem do pierwszego portu i ostatniego.
Próbowałem również wymusić w biosie start karty graficznej zintegrowanej (force). Nic to nie zmienia.

A środkowy?

Do środkowego nie podłączałem, bo to nie powinno robić różnicy a tylko będę musiał wyłamywać w obudowie zaślepki.

Testów ciąg dalszy:

Podłączyłem kartę graficzną, do niej monitory, komputer działa.
Wyłączam komputer, podłączam dodatkowo avermedię i jak włączam ponownie to wciąż ten sam problem i dioda vga świeci.

Więc to nie karta graficzna.

To wina tej avki, płyta rozpoznaje ja jako kartę graficzną i głupieje. Może być uszkodzona, warto na 2 pc sprawdzić, bo tak zgadywanka.

Też bym to sprawdził, bo to chyba najbardziej prawdopodobne źródło problemu.

Rozwiązanie:
okazuje się, że należało podłączyć KONIECZNIE do pierwszego slotu pci-e 1x (ehh).
Przy okazji również miałem problem, żeby później użyć avermedii jako webcam. Nie jest to proste ale można obejść problem pluginem do obs (VirtualCam). Działa świetnie

1 polubienie