Błąd w C++ typu float

Korzystam z Dev C++ jak na razie.(Mam zainstalowanego BC++ ale jest mi niepotrzebny, a jakoś nie moge się połacpać w obsludze)

Na początku chciałem zrobić pare prostych ćwiczeń. Jak wpisalem identycznie to co bylo w kursie c+, to pojawia się okno konsoli windowsowej z jakąs dziwną liczbą i tyle… Gdzie tu jest błąd ??-

Po pierwsze

bez rozszerzenia. Po drugie używasz obiektów ze standardowej przestrzeni nazw - cout i cin, tak więc:

using namespace std;

albo pozamieniać wszystkie cin i cout na:

std::cin i std::cout

istnieje jeszcze taka możliwość

using std::cin;

using std:cout;

Dzięki wielke…

Dziwiło mnie to bo w KS Ekspert wyraźnie tak pisało… Choć mowili zeby uzywać Borland Compilator…

Ten kod

mam na poczatku wrzucić??

A czemu bez rozszerzenia ?? Możesz mi podac jakieś internetoewe komendium wiedzy na ten temat. Bo mam jeszcze kurs z http://www.jakietoproste.pl ale wolałbym sie upewnić…

W Borland C++ używa się , a w DevC++ . Taka składnia w tych środowiskach.

using namespace std; -> wpisujesz to pod dołączonymi plikami bibliotecznymi, czyli w tym przypadku .

Kurs w KS Ekspert był w 2004 roku a c++ sie nie zmienił więc co jest grane ??

A dzięki bardzo za pomoc…

Napaliłem się na tego C++, bo mam teraz sierpień wolny(wczesniej pracowałem) i nie chce zmarnować wolnego czasu na gry i inne pierdoły…

Jeszcze raz serdeczne dzięki !!

Grane są dwie rzeczy.

  1. KS Ekspert z ekspertyzą nie ma nic wspólnego

  2. BC dostarczane jest z bibliotekami, dla których pliki nagłówkowe mają rozszerzenie .h, choć nie powinny. To tak, jakby standard mówił, że masz dostać widok1.bmp i widok2.bmp a dostałbyś widok01.bmp i widok02.bmp. Inne nazwy pliku i tyle.

Poza tym: jak masz problem to warto napisać, czy przy kompilacji czy przy uruchamianiu, bo za Chiny Ludowe nie idzie zgadnąć.

Do k… nędzy. Ehh znowu to samo.

Wpisalem

I w konsoli po kompilacji mam to samo co wcześniej:

Widnieje ciag liczb: 1853121906

Co ma piernik do wiatraka, borzole? Wartość zwracana nie ma tu nic do rzeczy.

Mateusz :

Porównaj te dwa programy.

#include 

using namespace std; 


int main() 

{ 

float x, y; 

cout << 'Prosze podać pierwszą liczbę i nacisnąć Enter' << endl; 

cin >> x; 

cout << 'Prosze podać drugą liczbę i nacisnąć Enter' << endl; 

cin >> y; 

cout << x << ' * ' << y << ' = ' << x * y; 

}

i

#include 

using namespace std; 


int main() 

{ 

float x, y; 

cout << "Prosze podać pierwszą liczbę i nacisnąć Enter" << endl; 

cin >> x; 

cout << "Prosze podać drugą liczbę i nacisnąć Enter" << endl; 

cin >> y; 

cout << x << " * " << y << " = " << x * y; 

}

Gra nazywa się “znajdź osiem różnic”. Jak je znajdziesz to będziesz miał działający kod. Wtedy też odpowiem na pytanie: dlaczego nie działało.

Heh, że tez tego nie zauważyłem. Tylko pytanie: to się kompilowało? Chyba nie powinno…

To jest właśnie urok strumieni i kiepskiego kompilatora. MSVC z miejsca ostrzega, że to nie jest poprawny ciąg znakowy. To co było wyświetlane to oczywiście adresy.

Ryan i reszta

Przez chwilę myślałem że chodzi o cudzysłów…

Ale w KS Ekspert były takie ’ (dla Borlanda)

A w kursie Jakietoproste.pl było " (Dla Dev C++)

Ja tam ostatnio tylko z Ubuntu korzystałem, ale nie byłem pewien co do kompilatorów w Ubuntu…

Może ktoś podać jakiś dobry program taki jak Dev C++ pod linuxa ??

Bo pisanie w gedit programu jest głupie, a kompliowanie go przez polecenia w kosnoli żmudne…

Złączono Posta : 14.08.2007 (Wto) 12:14

Albo Visuala instalować pod XP ??

Dobra, zainstalowałem Anjuta na Ubuntu…

i znów problem podczas kompilacji…

Złączono Posta : 14.08.2007 (Wto) 14:43

5406da72b3fb9087m.png

Złączono Posta : 14.08.2007 (Wto) 14:44

5406da72b3fb9087m.png

Znów zapomniałeś o przestrzeni nazw std:: … no i system(“pause”) niepotrzebne, to tylko pod win. Poza tym brakuje else, przez co program działa nieprawidłowo. I znów iostream w starym stylu, daj bez rozszerzenia, bez .h.

kurde, myślałem ze pod linuxem nie jest to potrzebne…

Dzięki serdeczne za wyrozumiałość…

Na końcu linii

system ("PAUSE")

nie dałeś średnika 8)

Ok dzięki:p

Nie będę robił nowego tematu, żeby nie śmiecić. Zapytam więc jaką książke polecacie do nauki C++ ?? Taką jak dla mnie, dla początkującego ?

Jerzy Grebosz - Symfonia C++

bardzo dobra ksiażka.

moze zna ktos jakies lepsze, ale ja polecam ją.

Jak nie chcesz śmiecić to nie zadawaj pytania wcale. Przeczytaj 10 ostatnich tematów, gwarantuję Ci, że przynajmniej w jednym z nich to pytanie padło i odpowiednie linki się pojawiły.

Składną to się różni C++ od Delphi, a nie DevC++ od Borland C++.

Co to za herezje?!? Tak się ciekawie składa, że obydwa środowiska spełniają standardy. DevC++ najnowsze, Borland C++ parę lat starsze. Początkowo biblioteka standardowa używała nagłówków z rozszerzeniem. To nie jest żaden wybryk Borlanda. To porównanie z plikami BMP jest absolutnie nie na miejscu.

Nie używajcie słów, których znaczenia nie rozumiecie!

Złączono Posta : 27.08.2007 (Pon) 17:42

Dziwisz się? Jaką wartość zwraca ta funkcja? Kompilator się przyczepił, ja też. Poza tym pamiętaj o średnikach.

Spora ilość książek bazuje na starej specyfikacji C++. Usuń ‘.h’ z include i dorzuć linię using namespace std; powinno rozwiązać większość problemów.

A książka Symfonia C++ Standard z naciskiem na ostatnie słowo.

Które? Ja też mogę napisać, że ktoś plecie bzdury, warto je jednak czymś poprzeć. :slight_smile: Zarówno BC jak i stare GCC mają iostream.h, które dołącza iostream i definiuje użycie kilku przestrzeni nazw.

Ale brak średnika po pause to już nie problem, prawda? :slight_smile: