Błąd w czasie deinstalacji Ubuntu WUBI - kolejna instalacja nie jest możliwa


(Magdus1993) #1

witam.

no więc mam problem. na początku zainstalowałam ubuntu dzięki WUBI. wszystko było ok -  instalacja, pierwsze odpalenie.

Później wyłączyłam system i chciałam ponownie w niego wejść (przy uruchamianiu miałam do wyboru Win7 i Ubuntu).

Wybrałam Ubuntu i system ciągle się ładował, ale się nie uruchamiał. więc zwyczajnie zresetowałam komputer. pozniej sprobowałam ponownie i było to samo. więc postanowiłam odistalować wubi, jak każdy inny program, dodaj/usun programy.

podczas deinstalacji pojawił mi się błąd że moje pliki są corrupted i musze uruchomić ponownie komputer. Tak zrobiłam, jednak nic się nie zmieniało. Wiec skorzystałam z programu do czyszczenia i usunęłam wszystkie pliki z ubuntu.

Jednak teraz gdy chciałam ponownie zainstalować ubuntu, to pojawia mi się błąd, że nie mogę zainstalować ponieważ jest inny plik o tej samej nazwie. usun przed kontynuowaniem. więcej informacji w pliku dziennika...

Proszę o pomoc. jestem kompletnie zielona, jak pewnie da się zauważyć.


(roobal) #2

Przed deinstalacją Wubi mogłaś spróbować najpierw uruchomić system Windows i potem Ubuntu, możliwe że partycja nie została poprawnie odmontowana i system nie mógł się uruchomić. Co do problemu, usuń wszelkie pozostałości po Wubi i spróbuj zainstalować na nowo. Tak poza tematem, pewniej jeszcze zainstalować Ubuntu tradycyjnie, tj. na osobnej partycji.


(Magdus1993) #3

To ostatnie pytanie, jak usunąć wszystkie pliki po Wubi? jak tradycyjnie szukam takich plików, pokazuje mi,że nic nie ma.


(dragonn) #4

Tego nie wiem, ale sam wpis podczas urchamiania powinno iść wywalić z bcdedit (czy jakoś tak w Win to się nazywa). A poza tym - zainstaluj ubuntu normalnie, WUBI jest wysoce awaryjne i chyba nawet w ostatnich wersjach ubuntu już go nie ma.


(roobal) #5

CCleaner nic nie znajduje? Na partycji, na której instalowałaś Wubi nie ma żadnego folderu od Wubi? Z dysku C pliki bootloadera usunięte, nie pamiętam jak one się nazwyją, ewentualnie uruchom wiersz poleceń i wykonaj polecenie.

dir c: > %HOMEPATH%\Pulpit\dir.txt

Otwórz plik dir.txt, który powinien pojawić się na pulpicie i wklej jego zawartość na stronie http://wklej.org i podaj tu link.


(Magdus1993) #6

dziękuję, udało mi się, pozdrawiam!