Błąd w czasie instalacji Win XP - brak plików guest.bm, clbcatq.dll

Nie mogę zainstalować win xp. Podczas instalacji systemu ( tuż po restarcie systemu po utworzeniu partycji i instalacji na niej windy) pokazuje się czarno szary pasek. Po minucie ustępuje, potem jest ekran instalaki win xp. W jej trakcie trzeba długo czekać na wpisanie cd keya itd.potem pisze że nie ma pliku guest.bm , clbcatq.dll i wyskakuje komunikact z " distribited transaction coordinator 0xffffffff (611) więc anuluje te oparacje, omijam komunikaty. Potem pisze że do zakończenia instalacji zostało 13 minut i…nic. Po długim czasie wyskakuje BSOD i instalka od nowa. Co robić? Wcześniej nie miałem tego problemu…

Ściągnij sobie Hirens.BootCD.15.2 wypal na płytkę i następnie przeprowadź testy pamięci i dysku twardego. 

Jak HDTune wykaże: Read Error ! Test aborted to oznaczać będzie dla Ciebie zakup nowego HDD.

Pozdrawiam.

Jak je przeprowadzić?

Dodane

I jak mam wypalić skoro komp nie działa?

___________________________________________________________________________________________

Proszę korzystać z opcji Edytuj, zamiast pisać post pod postem.

Pozdrawiam,

Dimatheus

 

Nie masz znajomego u którego mógłbyś to zrobić

Dobra, już zalatwilem. W każdym razie jak to przeprowadzić?

Hej,

Po prostu bootujesz komputer z przygotowanej płyty. W menu, które się pojawi wybierasz Windows Memory Diagnostic, by przetestować pamięć RAM - zrób przynajmniej dwa przebiegi. Jeśli nie pojawią się czerwone informacje, RAM jest OK.

By przetestować dysk wystarczy w systemie zainstalować program HD Tune bądź CrystalDiskInfo. Możesz też z płyty Hirens’ BootCD wybrać tryb Mini Windows XP - też pojawia się po zbootowaniu komputera z płytki w menu wyboru - i po uruchomieniu systemu wybrać program HD Tune.

Pozdrawiam,

Dimatheus

I to całkowicie naprawi problem z instalacją?

Hej,

Nie, nie naprawi, ale będziemy wiedzieć, czy problemu nie powoduje uszkodzony dysk bądź pamięć RAM.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Jeszcze powiem, że wcześniej komputer zacinal mi się bez powodu i musiałem robić formata. Np włączam komputer, czekam, wybieram profil, klikam " start " i zacięcie się. Dysk był cały wolny… Jednakże dysk ten mam od 2008 i przeszedł on tyle formatów ze ho ho…

Hej,

Skoro zacięcia zdarzały się często, to pierwsze podejrzenia padają właśnie na dysk i to jego trzeba by sprawdzić.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dzięki, jak dostanę płytkę to napiszę co i jak.

 

Dodane

 

A można jakoś ten dysk naprawić?

Hej,

 

Wszystko zależy od tego, czy dysk będzie uszkodzony, a jeśli tak - to w jakim zakresie.

 

Pozdrawiam,

Dimatheus

jeśli to będzie istotne to posiadam dysk Samsung hd250hj

Hej,

Bez informacji o tym, jaki jest stan dysku oraz podania jego parametrów z analizy S.M.A.R.T, informacja o modelu i producencie dysku, nie daje nam zupełnie nic.

Pozdrawiam,

Dimatheus

A ja myślę, że zwyczajnie uszkodzony (np. porysowany) nośnik instalacyjny systemu XP uniemożliwia skopiowanie tych plików na dysk twardy…

Porysowana płytka spowodowała by ten distribited transaction coordinator 0xffffffff (611)? Co do tych plików to gdy klikam by ich wyszukać ( system nie może) to one i tak tam są. Zaciecia zdarzały się już częściej, niekiedy od razu po formacie.