Błąd w dzienniku systemowym

Witam…

Ostatnio zauważyłem, że mój komputer lubi się wyłączyć sam… Włączam sobie ściąganie gry i zostawiam komputer na kilka godzin w domu, natomiast gdy wracam okazuje się, że czeka na mnie okno logowania (nie przypominam sobie abym się logował)… Ostatnie wpisy rejestru dziennika systemowego

==================================================================

Wystąpił krytyczny błąd sprzętowy.

Zgłoszone przez składnik: rdzeń procesora

Źródło błędu: Wyjątek sprawdzenia komputera

Typ błędu: Błąd magistrali/połączenia wzajemnego

Identyfikator procesora: *

*dana liczba od 0 do 3 :slight_smile:

A więc moja konfiguracja sprzętowa:

Asus P5QSE-PLUS

Intel Core Quad Q8300 2.5ghz podkręcone do 3.1 GHZ (temperatury w normie)

GTX 460 1GB podkręcony (temperatury w normie)

5GB ramu

Zasilacz MODECOME 500W

Windows 7 Home Premium x64

Nie mam pomysłu czego to wina… I tak jak pisałem powyżej ! Zdarza się to tylko, gdy komputer pracuje jałowo, nie ma na nim odpalonej żadnej gry, żadnego program, który mógł by powodować nagrzanie procesora bądź innego podzespołu. i Tak jak napisałem podczas korzystania nic takiego się nie dzieje zdarza się to tylko w trakcie jałowej prac np. Zalogowanie się do konta i wyłączę monitor wyjdę z domu i według tego co jest wpisane w dzienniku rejestru błąd wyskakuje w przedziale od 1:30 do 3 godzin po zalogowaniu.

Pozdrawiam :slight_smile:

MODECOME 500W i wszystko jasne. Włóż sobie np. OCZ’a,BeQuiet,Antec’a, Seasonic’a i będziesz miał święty spokój. Co prawda za takiego BeQuiet’a będziesz musiał ze 300/400 złotych wybulić, ale lepiej już dać te przykładowo 400 złotych, niż 2500 jeżeli chodzi o taki w miarę wydajny sprzęt, bo ten modeshit Ci się spali i razem z nim z dymem pójdzie cała skrzynka.

Takiej odpowiedzi właśnie się spodziewałem… Niestety zgadzam sie z tym co napisałeś, fatalne utrzymywanie napięcia na lini v12 :frowning:

maciek49912 ,

Proszę o kontakt na PW.