Błąd w grze NFS Carbon

Witam! Kupiłem właśnie oryginalną wersję NFS Carbon. Instalacja przebiega bezproblemowo. Ale gdy chcę włączyć grę, włącza mi się tylko czarny ekran. Potem Okno zostaje zmiejszone i pokazuje się komunikat o błędzie:

Próbowałem na wersji demo i komunikat też się poiawił!

aero_1994 moze to wina sprzetu ? jaki masz sprzet ?

Karta graficzna GeForce 3, Procesor AMD Athlon XP 2500+, Pamięć 1GB

Zasilacz 450V, Napęd DVD

Kolega miał jeszcze starszy i chodziła a u mnie niechodzi :frowning:

Złączono Posta : 02.08.2007 (Czw) 17:41

Gdy zrobiłem test na stronie http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest w wyświetlonych wynikach zobaczyłem, że karta graficzna jest nie taka bo fabrycznie obsługuje DirectX 8(a gra wymaga 9.0c). I jeszcze, że procesor ma 1.11Ghz. Przed wymianą płyty głównej miałem 1.8Ghz.

Złączono Posta : 03.08.2007 (Pią) 14:12

Dokupiłem 1 GB RAM

No to bardzo możliwe, że karta graficzna nie wyrabia. U mnie było to samo na Radeonie 9550, ale teraz gdy kupiłem kompa-problemy są sporadyczne-karta jest za nowa :mrgreen: i niektóre gry jej nie obsługują. Procek może też nie wyrabiać bo mialem 1.7 ghz i też wyłączało. Więc-niestety-weź swoją grę do kolegi, który ma w miare nowego kompa i zobaczcie czy się będzie wyłączać. Jak nie to wina leży w twoim sprzęcie. A jeszcze jedno czy ta gra jest oryginalna?

Jak dla mnie za słaba grafa.

grafa niewyrabia :wink: NFSC jest juz troszke naszpikowany efektami :slight_smile:

Video Card

Minimum: 64MB DirectX 9.0c compatible video card (NVIDIA Geforce** 4 **** Ti+**/ATI Radeon 8500+)

Czyli z tego wynika że najsłabsza karta do Carbona to GF 4Ti a ty masz GF3

Wyjmij taką mała baterie z płyty głównej na 2-3h

Później włóż ją spowrotem, podepnij zasilanie i włącz kompa.

Bios się zresetuje i powinieneś mieć fabryczne 1,8Ghz

u mojego kolegi na GF4Ti nie chodzi, zamiast obrazu są czarne plamy… od serii fx już carbon odpala i to dosyć dobrze nawet na FX’ach

Ja miałem błędy w NFS Carbon gdy miałem Radeona 9200 a teraz jak wymieniłem kartę na Radeona 9600 PRO to tych błędów jkuż nie ma. :]

Dobra, a jaką kartę graficzną(NVIDIA 7xxx lub lepsza) polecacie aby poradziła też NFSPS?

Na tej stronie tak pisze.

Ja mam 7600 GS Palit (sonic) i zastanawiam się ciągle czy pujdzie mi na max detal :slight_smile: ALe myślę że tak.

A czy opłaca się kupić jakąś starszą kartę. Skoro mogę kupić karte która obsługuje format obrazu HD za ok 600zł. Tylko, że musiałbym zmienić proca ale co tam :wink:

Złączono Posta : 17.08.2007 (Pią) 15:37

A może pójdzie bez kupowania grafiki? Może wiecie skąd pobrać najnowsze sterowniki no grafiki?

za stara KARTA I PROCESOR

Gra Wymaga 1.7 GHz lub więcej

Dźwięk zgodny z DirectX 9.0c

a DirectX wymagany: 9.0c

radze wymienic karte i procka :wink:

aha gra jeszcze wymaga 512 MB RAM a nie cienkiego 256

EDIT: na moim GIGABYTE X1600 PRO i na AMD ATHLON 64 3000+ 1.80 GHz Ram: 512 chodzi płynnie na full detal :mrgreen:

Przecież mam 2GB RAM

Ja chce też uruchomić NFSPS. Ale mam płytę główną ze złączem AGP. Jaką polecacie kartę na to złączę?

na takim małym GHz i na tak starej karcie graficznej bez DirectX 9.0c nie uruchomisz :stuck_out_tongue:

Przecież też mam 1.8GHz

No a z grafiką się zgodzę.

Ludzie ja mam GeForca FX 5200 128 mb i 64 bity i śmiga jak podpalony nawet na max detalach jakie są dostępne :D:D 8) 8)