Błąd w haśle konta użytkownika

Konto mam tu już kilka lat i jak je zakładałem nie było reguł dla tworzonego hasła. Ustawiłem więc niegdyś licząc że jestem tu tylko na chwilę hasło 123, hasło to było tu do niedawna. Gdy postanowiłem je zmienić okazało się iż wprowadzone reguły dla nowych haseł nie pozwalały go podać jako prawidłowe do zmiany hasła na nowe dłuższe, bardziej złożone. Jedyną opcją był reset hasła.
Stąd wysuwa się pytanie- kto skopał kod i ustawił weryfikację reguł złożoności hasła dla całego formularza zmiany hasła, zamiast tylko pola dla nowego hasła i jego potwierdzenia?

Że są jeszcze ludzie co mają jakieś wymogi względem tego syfu DP xD

Mnie ciekawi kto tak popisowo zes… zapaskudził formularz zmiany hasła uniemożliwiając zmianę haseł słabych na mocne :smiley:

No jakiś mądry stwierdził, że jak kropki się wyświetlają, to musi sprawdzać, czy pod kropkami jest bezpiecznie…

I mają rację. Bo może kiedyś przez przypadek coś wypłynie w rozmowie. A 123, Chronią Ciebie i siebie.

Raczej utrudnienie, pierwsze pole “stare hasło” powinno je przyjmować zawsze a nie weryfikować nowe wymogi że brakuje “znaku specjalnego” (np. %).

1 polubienie

Co to za fikoł na miarę dziennikarza tvp xD? Chroni? Jedyne przed czym mnie chroniło to zmianą słabego hasła na mocne, bo nie przed logowaniem.
Formularz zmiany hasła dla starego hasła jedyne co powinien sprawdzać to zgodność z tym co ma w bazie danych, a nie z regułami dla haseł nowych- inaczej powstaje sytuacja gdzie nie możesz dostosować hasła do zmienionych reguł czyli de facto zmienić słabego na mocniejsze. Jest to błąd, absurd i fuszerka- bronienie tego uważam za ułomność w logice.

Może docent namierzy co się zepsuło, bo narandill już nie współpracuje z “WP Media SA”.