Błąd w instalacji gier - autorun.exe zainfekowany trojanem

Witam

 

Chciałem zainstalować grę  - niestety wyskoczyło, że plik autorun.exe jest zainfekowany trojanem (zdziwiłem się bo płyta oryginalna). Włożyłem drugą płytę z inną grą, ale tu to samo - plik autorun.exe jest zainfekowany. Dla upewnienia włożyłem jeszcze inną grę - dalej było to samo.

Wyłączyłem antywirusa, wtedy autorun się włączył, ale instalacja dochodzi do połowy, i wywala z instalatora do pulpitu. Wcześniej żadnego problemu z instalacją nigdy nie było. Komputer był skanowany.

Z powodu powalającej ilości informacji - szklana kula uległa przeciążeniu i się zawiesiła …

Sorry, już dodaję :slight_smile:

System Windows Vista, antywirus to AVG 2015.

Komputer niedawno był formatowany, po tym błędzie robiłem skan adwcleanerem i antywirusem

Nie znam AVG, ale skoro tak skutecznie zablokował autorun, to domyślam się że nawet jego wyłączenie nie wyłącza całkowicie modułów ochronnych. To co mi przychodzi na myśl - jest dość karkołomne: odinstaluj AVG i zobacz czy gra da się zainstalować. Jeśli nie chcesz sprawdzić tego w ten sposób, to jedyne co przychodzi mi do głowy, to sprawdzić Podgląd Zdarzeń Systemowych pod kątem zarejestrowanych błędów w czasie instalacji gry.

 

Dodaj jeszcze informacje o sprzęcie oraz grach których dotyczy problem.

Wydaje mi się, że gra może być uszkodzona. Błąd pojawia się w grze Gothic 2 NK. Później każda inna gra ma ten sam błąd. Jeśli jednak ponownie uruchomię komputer i najpierw włożę inną płytę, błędu nie ma. Błąd zaczyna się po włożeniu płyty z Gothickiem, później już każda inna płyta ma ten sam błąd. 

 

Jeśli chodzi o antywirusa, to nie wiem czy to jego wina, bo jak go wyłączam grę da się instalować, ale w trakcie instalator się crashuje. 

 

Sprzęt:

Intel Core 2 Dup CPU 2,00 GHz

3,00 RAM, 32bit

Dodam, że nigdy, na tym samym sprzęcie podobnych problemów nie było. Może to jednak uszkodzona płyta.

Czy grę instalujesz z oryginalnego nośnika?

Tak, oryginalna gra, w wersji pudełkowej

Problemem może być system ochrony przed kopiowaniem płyt. Nie pamiętam dokładnie - ale bodajże SecureDisk wymaga aktualizacji. Rozwiązanie powinieneś znaleźć na stronie dystrybutora gry.

Moim zdaniem albo przesadziłeś z ustawieniami heurystyki w programie antywirusowym, albo to jakaś infekcja i musisz założyć temat w dziale bezpieczeństwa.

Zrób tak.

 

Nie uruchamiaj instalacji tylko daj skanowanie płyty, chodzi czy pokaże problem z autorun itp.

 

Jeśli nie będzie info o wirusie to prawdopodobnie możesz mieć wirusa ktory infekuje ten plik jak jest zaladowany do pamięci.

Jeśli przy skanowaniu będzie info o wirusie to znaczy antywirus dostał szajby.